Nowa seria dyktafonów cyfrowych Sony

Nowa seria dyktafonów cyfrowych Sony

Nowa seria dyktafonów cyfrowych Sony
Źródło zdjęć: © Sony
09.03.2011 11:42, aktualizacja: 09.03.2011 12:10

Sony wprowadza na rynek nową serię dyktafonów cyfrowych. W tegorocznych produktach znajdziemy wiele nowoczesnych funkcji, a poszczególne modele zostały przystosowane do potrzeb konkretnych grup odbiorców. Serie ICD-BX i ICD-PX zostały zaprojektowane z myślą o studentach, seria ICD-AX jest łatwiejsza w obsłudze dzięki dużym przyciskom, ICD-UX kładzie nacisk przede wszystkim na jakość dźwięku, a najbardziej zaawansowana jest nowa seria ICD-SX

Nowy, opracowany przez Sony, system nagrywania S-Microphone poprawia zrozumiałość mowy. Łączy w sobie zaawansowaną technologię przetwarzania dźwięku i wysokoczuły mikrofon, który ma wychwytywać nawet ciche lub odległe obiekty i jednocześnie redukować szum tła.

Obraz
© Dyktafony Sony ICD-UX (z lewej) i ICD-SX (z prawej) (fot. Sony)

Dyktafony cyfrowe ICD-SX mają "dwupozycyjny" mikrofon stereo, który można bardzo szybko ustawić odpowiednio do nagrywanego obiektu. W przypadku dyktowania lub wywiadów obydwa kierunkowe mikrofony mogą być ustawione wprost w kierunku twarzy nagrywanej osoby. W przypadku nagrywania spotkań lub muzyki mikrofony mogą być ustawione pod kątem 12. stopni, tak aby rejestrowały wszystkie głosy w pomieszczeniu. Nowo zaprojektowana izolacja akustyczna redukuje przenoszenie szumów mechanicznych i związanych z obsługą dyktafonu.

Nowa funkcja Intelligent Noise Cut tłumi niepożądane dźwięki z tła, a jednocześnie poprawia wyrazistość głosów ludzkich. W odróżnieniu od zwykłych dyktafonów cyfrowych, które po prostu obcinają częstotliwości niskie i wysokie, funkcja ta analizuje charakter szumu tła i eliminuje niepożądane częstotliwości pozostawiając czyste i naturalne brzmienie nagrywanej mowy.

Wszystkie modele PC-Link mają obecnie gniazdo na kartę pamięci MicroSD lub M2. co pozwala powiększyć wewnętrzną pamięć urządzenia. Po zakończeniu nagrywania wystarczy włożyć wymienny nośnik do czytnika komputera, aby przenieść do niego pliki.

Nowa funkcja Scene Select (Wybór sceny) pozwala dostosować ustawienia dyktafonu do sytuacji, w której jest wykorzystywany - możemy wybrać jedno z predefiniowanych ustawień: "Muzyka", "Spotkanie", "Wywiad" lub "Dyktowanie". Tryb nagrywania, poziom, filtr górnoprzepustowy i ogranicznik zostaną ustawione automatycznie.

W nowych dyktafonach Sony znajdziemy także nową funkcję Track Mark, która ułatwia nawigację w przypadku długich nagrań, dzięki możliwości dodawania znaczników. W czasie nagrywania lub odtwarzania użytkownik po prostu dotyka przycisku „T-Mark”. i może w ten sposób wstawić do 98 znaczników w każdym pliku.

Wszystkie modele PC-Link są dostarczane z nowym oprogramowaniem Sound Organiser, które umożliwia łatwe katalogowanie, edytowanie i udostępnianie plików głosowych i muzycznych na komputerze PC. Nowe dyktafony cyfrowe Sony są kompatybilne z oprogramowaniem do rozpoznawania i transkrypcji mowy Dragon Naturally Speaking 1. (Recorder Edition). Modele ICD-UX mają 5-gwiazdkowe certyfikaty dokładności przy dyktowaniu, natomiast modele ICD-AX i ICD-PX uzyskały 4 gwiazdki.

Najbardziej zaawansowany model ICD-SX712. posiada 6-gwiazdkowy certyfikat dokładności przy dyktowaniu, a ponadto jest dostarczany z oprogramowaniem Dragon NaturallySpeaking 11 (Recorder Edition).

Dyktafony cyfrowe ICD - przegląd modeli 2011

Opracowane z myślą o studentach serie ICD-BX i ICD-PX oferują nagrywanie i odtwarzanie dźwięku stereo z wysoką jakością w formacie MP3 oraz wbudowaną pamięć 2 GB i funkcje, takie jak nagrywanie sterowane głosem. Modele z serii ICD-AX mają ponadto duże, wygodne przyciski ułatwiające obsługę oraz tuner FM, który umożliwia słuchanie ulubionych stacji radiowych.

Modele z nowej serii ICD-UX charakteryzują się dobrą jakością dźwięku i wygodą obsługi. Odtwarzają dźwięk w formatach MP3. WMA i AAC oraz mają wbudowane złącze USB do połączenia z komputerem.

Obraz
© Dyktafony Sony ICD-AX (z lewej) i ICD-PX (z prawej) (fot. Sony)

Najbardziej zaawansowana seria ICD-SX, przeznaczona do przeprowadzania wywiadów i nagrywania muzyki na żywo, oferuje pamięć 2 GB. Nagrywanie w trybie Linear PCM zapewnia dobrą jakość dźwięku nagrywanego przez parę wysokiej jakości mikrofonów stereo o regulowanym ustawieniu kątowym, dzięki czemu modele te są doskonałymi notatnikami dla kompozytorów piosenek i muzyków w czasie prób.

Nowe modele dyktafonów cyfrowych Sony będą dostępne od kwietnia 201. r.

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Sony)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)