Nowa seria odtwarzaczy Sony Walkman

Nowa seria odtwarzaczy Sony Walkman
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.07.2013 10:34, aktual.: 10.07.2013 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo, że rynek odtwarzaczy MP3/MP4 skutecznie zabiły smartfony, to Sony zaprezentowało nowe odtwarzacze Walkman z serii E580 i E380. Ich wyróżnikiem jest bardzo duża wydajność akumulatora.

Mimo, że rynek odtwarzaczy MP3/MP4 skutecznie zabiły smartfony, to Sony zaprezentowało nowe odtwarzacze Walkman z serii E580 i E380. Ich wyróżnikiem jest duża wydajność akumulatora.

Walkman E580 z systemem cyfrowego osłabiania zewnętrznych hałasów

E58. pracuje bez ładowania nawet przez 77 godzin. Po włączeniu trybu ClearAudio+ muzyka z odtwarzacza opracowywana jest tak, aby uwypuklić efekt stereo, oraz nadać czystości tonom wysokim z jednoczesnym zachowaniem odpowiedniego poziomu basu. W odtwarzaczu zastosowano szereg firmowych technologii audio, takich jak Clear Bass, Clear Stereo i Clear Phase. System DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) ma natomiast przywracać niuanse brzmieniowe w paśmie tonów wysokich, które ulegają stłumieniu w wyniku silnej kompresji plików z muzyką.

Odtwarzacz wyposażono także w cyfrowy system osłabiania zewnętrznych hałasów. Według Sony system ten eliminuje nawet 98. odgłosów z otoczenia. Nowością w serii E jest obsługa nowego, popularnego formatu plików audio FLAC. Obudowa urządzenia jest wykonana z aluminium.

Walkman E380

Walkman E38. to nieco uboższa wersja opisywanego wyżej modelu. Urządzenie wyposażono w technologię Clear Bass, której zadaniem jest zapewnienie mocnego, pozbawionego zniekształceń basu, oraz Clear Stereo, która ma dbać o skuteczną separację kanałów. Podczas odtwarzania w losowej kolejności zaletą okaże się kompresor dynamiki, kompensujący niespodziewane i niemiłe dla ucha skoki głośności między utworami. Użytkownik ma również do dyspozycji 5-pasmowy korektor, pozwalający na wybór własnych i fabrycznie zaprogramowanych ustawień brzmienia.

Wyświetlanie zdjęć i filmów umożliwia jasny, czytelny ekran LCD. Odtwarzacz jest również wyposażony w odbiornik radiowy FM, a jego akumulator po jednym ładowaniu wystarczy na 30 godzin słuchania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także