Nowa, wyczynowa kamera Sony Action Cam HDR-AS20

Nowa, wyczynowa kamera Sony Action Cam HDR-AS2011.06.2014 14:55
Nowa, wyczynowa kamera Sony Action Cam HDR-AS20
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Stabilizator obrazu, szerokokątny obiektyw ZEISS Tessar, wbudowany mikrofon stereo oraz przetwornik obrazu Exmor R, to główne cechy nowej kamerki sportowej od Sony.

Okiem nowej kamery jest obiektyw ZEISS Tessar o szerokim kącie widzenia wynoszącym 17. stopni (120 stopni przy włączonej stabilizacji SteadyShot). Ochronę nagrywanego obrazu przed skutkami skoków i wibracji zapewnia stabilizator obrazu SteadyShot. Urządzenie jest także wyposażone w stereofoniczny mikrofon, dzięki któremu zapis staje się bardziej realistyczny.

Wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R rejestruje filmy Full HD z prędkością 5. klatek na sekundę. Zapis obrazu odbywa się przy przepływności do 28 Mb/s, co przekłada się na dużą ilość szczegółów nawet w scenach z dynamicznym ruchem.

Kamera jest wyposażona w łącze Wi-Fi, umożliwiające między innymi bezprzewodową komunikację z zakładanym przegub dłoni pilotem. Ten oferowany oddzielnie wodoodporny pilot może współpracować z pięcioma kamerami naraz. Umożliwia podgląd rejestrowanego obrazu i sterowanie kamerami, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach: na kasku, desce surfingowej itp. Posługiwanie się kamerą ułatwia dodatkowo funkcja obrotu, która zapewnia prawidłowy obraz z obróconej o 180. kamery na motolotni itp.
W porównaniu z poprzednim modelem wydłużył się czas pracy: kamera umożliwia obecnie filmowanie non stop przez 13. minut (z włączonym Wi-Fi, bez Wi-Fi 150 min).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)