Możesz już testować Office 365

Możesz już testować Office 365

18.04.2011 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Webowy odpowiednik Microsoft Office, czyli Office 365, zapowiedziano w październiku. Od tego czasu trwały zamknięte testy beta. Teraz może do nich przystąpić każdy.

Office 36. to serwis oparty o subskrypcję, który łączy darmowy Office Live z bardziej zaawansowanymi aplikacjami, takimi jak SharePoint Online, Exchange Online czy Lync. Office 365 to usługi pocztowe, kalendarzowe, współdzielenia plików Office i witryn internetowych, konferencje i komunikator a to wszystko dostępne z poziomu dowolnej przeglądarki na dowolnym urządzeniu. W usługę wpisany jest zapis gwarancyjny, który zapewnia bezawaryjność nie mniejszą, niż 99,9 procent oraz ochronę danych, realizowaną za pomocą antywirusa Microsoft ForeFront Client Security.

Dostępne są dwa tryby testów wersji rozwojowej. Pierwszy, dla małych i średnich przedsiębiorstw do 2. pracowników i drugi, dla większych korporacji. Pierwszy to Office Live, Exchange Online, SharePoint Online, Lync Online i zewnętrzna witryna internetowa. W drugim dochodzi email, poczta głosowa, wewnętrzna sieć społecznościowa, konferencje głosowe i wideo, portalowy CMS i licencja czasowa na Office Professional Plus. Usługa podczas trwania beta-testów jest darmowa. Potem będzie kosztowała sześć dolarów za użytkownika w pierwszym przypadku, i 24 dolary za użytkownika w drugim.

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

Dodatkowo, pojawił się Office 36. Marketplace, gdzie umieszczane są dodatkowe aplikacje, zarówno Microsoftu, jak i firm trzecich. Na obecną chwilę jest tam 100 aplikacji i 400 usług. Do programu zapisanych jest 16 000 partnerów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)