Microsoft: Office 365, czyli więcej sieciowych usług biurowych

Microsoft: Office 365, czyli więcej sieciowych usług biurowych
Źródło zdjęć: © Microsoft

20.10.2010 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zaanonsował chmurowe zestawy aplikacji o nazwie Office 365, które od przyszłego roku będzie można abonować na całym świecie. Dzisiaj natomiast w 13 regionach (Francji, Hiszpanii, Hongkongu, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Puerto Rico, Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoszech) ruszają testy pakietu złożonego z sieciowych wariantów aplikacji MS Office'a 2010 oraz narzędzi Exchange Online, SharePoint Online i Lync Servera (następcy Office Communications Servera)

Jako że większość aplikacji od dawna jest dopracowana od strony technicznej i już sprzedawana, nie wiadomo czemu mają służyć testy beta. Wiadomo natomiast, że przedsiębiorstwa z maksymalnie 2. pracownikami będą mogły dzierżawić funkcje pakietu Small Business wraz z obsługą własnej strony WWW w cenie 5,25 euro miesięcznie za każdego użytkownika. Przewidziane są również abonamenty jednostanowiskowe. Według Microsoftu wdrożenie całości w firmie zajmie nie więcej niż 15 minut.

Dla większych klientów przeznaczony jest Office 365 w wersji korporacyjnej - w tym przypadku miesięczna subskrypcja kosztuje (w zależności od abonowanych funkcji) od 1,75 do 22,75 euro za użytkownika. Minimalny wariant obejmuje podstawową obsługę e-maili; w najbardziej rozbudowanym zestawie znajdziemy dodatkowo komponenty takie jak Office Professional Plus, funkcje poczty głosowej, konferencji wideo oraz coś, co komunikat prasowy określa mianem "enterprise social networkingu". Na pytania dotyczące ostatniej z wymienionych pozycji oraz warunków korzystania z dzierżawionego pakietu Office Professional Plus producent nie udzielił dotąd odpowiedzi.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)