Publiczna wersja beta pakietu Office 365 już dostępna

Publiczna wersja beta pakietu Office 365 już dostępna
Źródło zdjęć: © Microsoft

19.04.2011 07:26, aktual.: 19.04.2011 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po fazie testów zamkniętych Microsoft upublicznił wersję beta Office 365 - zestawu narzędzi biurowych umieszczonych w chmurze. Teraz nawet najmniejsze firmy mogą korzystać z rozwiązań zarezerwowanych dotychczas jedynie dla dużych korporacji, duże natomiast będą mogły nadal korzystać ze znanych aplikacji, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności.

*Po fazie testów zamkniętych Microsoft upublicznił wersję beta Office 365 - zestawu narzędzi biurowych umieszczonych w chmurze. Teraz nawet najmniejsze firmy mogą korzystać z rozwiązań zarezerwowanych dotychczas jedynie dla dużych korporacji, duże natomiast będą mogły nadal korzystać ze znanych aplikacji, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności. *

W skład pakietu Office 36. wchodzą takie aplikacje, jak Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online, Office Proffesional Plus oraz Aplikacje Office Web Apps. Testy wersji beta będą dostępne do momentu opublikowana finalnej wersji pakietu.

Obecnie kilka tysięcy klientów z Polski zapisanych jest do testów wersji beta i oczekuje na aktywację konta. Upubliczniona wersja beta w języku polskim dostępna jest pod adresem: http://www.office365.pl

Obraz
© (fot. Microsoft)

„Office 36. to kompletne rozwiązanie dla przedsiębiorstwa i dużego i małego. Jednocześnie to kolejny krok firmy Microsoft w chmurę. Po sukcesie naszego pakietu BPOS, premierze CRM Online i Windows Intune zdecydowaliśmy się uzupełnić zestaw klasycznych usług chmurowych o dodatkowe komponenty. Rozwiązanie Office 365 sprawdziło się w testach zamkniętych. Teraz czas na upublicznienie bety. – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft.

W przypadku Office 36. przejście na rozwiązanie w chmurze nie wymaga od pracowników zmian ich przyzwyczajeń do narzędzi, z których wcześniej korzystali. Dzieje się tak dlatego, że aplikacje chmurowe są podobne do tych stacjonarnych - przede wszystkim w warstwie interfejsu użytkownika.

Jedyna różnica jest taka, że biuro tradycyjne ma się teraz w swoim telefonie komórkowym, czy komputerze przenośnym.

Profesjonaliści oraz mały biznes otrzymają dostęp do Office Web Apps, Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online oraz możliwość zbudowania w 1. minut własnej strony internetowej. Firmy średnie i duże w ramach usługi będą mogły dokupić wersję desktopową Microsoft Office Professional Plus w formie pay-as-you-go. Ponadto subskrybenci usługi będą korzystali z poczty e-mail, połączeń głosowych, firmowej sieci społecznej, komunikatora, intranetowych portali webowych, extranetu, videokonferencji, webkonferencji, dostępnego 24/7 helpdesku i wielu innych.

„Office 36. to środek do realizacji priorytetu dbania o innowacyjność naszych klientów. Rolą doradcy i partnera technologicznego jest zapewnianie ciągłego rozwoju firmom i podnoszenie ich konkurencyjności. Naturalnym elementem tego procesu jest rozbudowywanie istniejących rozwiązań o kolejne funkcje, umacnianie ich integracji ze specyfiką organizacyjną przedsiębiorstw. Chmury znajdujące swoje zastosowanie w pakiecie BPOS zdały egzamin – teraz „szyjemy na miarę” nowsze narzędzia, mając mocne zaplecze w postaci produktu Microsoft, zaufania odbiorców i własnego doświadczenia” – mówi Michał Jackowiak, Prezes Zarządu JADE Sp. z o.o., Złotego Partnera Microsoft.

Tak jak poprzednio Microsoft gwarantuje 99,9 procenta dostępności usługi. Dodatkowo każdy klient ma zapisaną gwarancją finansową, która pozwala mieć pewność, że jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku chmury obliczeniowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)