Bezpłatny Office 365 dla szkół!

Bezpłatny Office 365 dla szkół!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.06.2012 14:29, aktual.: 29.06.2012 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mija właśnie rok od kiedy Microsoft udostępnił kompleksowy pakiet usług online - Office 365. Dziś w Polsce korzysta z tego rozwiązania już ponad 20 tysięcy klientów, co przekłada się
na kilkaset tysięcy licencji Office 365. Przy okazji pierwszego jubileuszu, firma ogłosiła także,
że pakiet Office 365 będzie bezpłatnie udostępniany instytucjom edukacyjnym.

Biznes
Dzięki pakietowi Office 36. nawet najmniejsze firmy mogą korzystać z rozwiązań zarezerwowanych dotychczas jedynie dla dużych korporacji, duże natomiast mogą korzystać ze znanych aplikacji, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i ograniczeniu kosztów. W skład pakietu Office 365 wchodzą takie aplikacje, jak Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online, Office Proffesional Plus oraz Aplikacje Office Web Apps.

Office 365 dla edukacji
Microsoft ogłosił również, że udostępni bezpłatnie wybrane plany Office 365 instytucjom edukacyjnym. W pierwszej kolejności z propozycji skorzystają jednostki już związane programem Microsoft Live@Edu. Więcej informacji na temat oferty dla szkół, uczniów i nauczycieli można znaleźć podtym adresem.

W Polsce pierwsze wdrożenie w sektorze edukacji przeprowadzono w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wdrożono tam Office 36. dla 8,5 tysiąca pracowników i studentów. Jest to pierwsze w Polsce całościowe wdrożenie rozwiązania Office 365 w szkole wyższej.

Bezpieczeństwo
Office 36. jest pierwszą i jedyną platformą dostępną w modelu cloud computing zgodną z najważniejszymi standardami, dotyczącymi prywatności informacji i bezpieczeństwa klientów z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Firma Microsoft podpisała w grudniu 2011 roku dokumenty potwierdzające spełnienie wymogów amerykańskich, określonych w regulacji HIPAA oraz wspólnotowych, zawartych w tzw. klauzulach modelowych, które poświadczają zgodność z rygorystycznymi wytycznymi Komisji Europejskiej określonymi w Dyrektywie o Ochronie Danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)