Sprzedajemy.pl - nowa, bezpłatna alternatywa dla Allegro

Sprzedajemy.pl - nowa, bezpłatna alternatywa dla Allegro

28.03.2011 13:59

Ruszył nowy serwis Sprzedajemy.pl - nieaukcyjna platforma dla sprzedających i kupujących, zintegrowana z serwisem społecznościowym Facebook. Nowy serwis, skierowany do osób prywatnych, umożliwia łatwe i bezpieczne zawieranie transakcji. Zamierza przyciągnąć tych Internautów, którzy szukają alternatywy dla płatnych portali aukcyjnych.

Bez komplikacji i opłat
Platforma Sprzedajmy.pl wyróżnia się prostą i intuicyjną obsługą, a także - brakiem aukcji, rejestracji oraz brakiem jakichkolwiek opłat i prowizji. Z uwagi na bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowników transakcje na Sprzedajemy.pl zawierane są lokalnie, bezpośrednio między sprzedającym a kupującym.

- Kontakt osobisty ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim znacznie zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Kupujący może obejrzeć każdą rzecz przed dokonaniem zapłaty i nie musi ponosić kosztów przesyłki –mówi Tomasz Moroz, prezes zarządu Sprzedajemy.pl. Sprzedający unika z kolei problemów związanych z pakowaniem przedmiotu i jego czasochłonną wysyłką. Nie musi również płacić prowizji, jakie pobierają najbardziej popularne portale aukcyjne od transakcji zawieranych na ich stronach –. dodaje.

Obraz
© (fot. Sprzedajemy.pl)

Idea lokalnego handlu opartego na kontakcie bezpośrednim jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Serwisy zagraniczne takie, jak szwedzki Blocket czy francuski Leboncoin, cieszą się w tych krajach większą popularnością niż największe platformy aukcyjne.

Największą nowością jest jednak społecznościowy charakter nowego serwisu. Sprzedajemy.pl to pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie platform typu „social selling”. w pełni zintegrowana z Facebookiem. – Społecznościowa funkcjonalność nowej platformy znacznie zwiększa bezpieczeństwo handlu internetowego w Polsce i sprawia, że przestaje on być anonimowy – mówi Daniel Tidebrink, członek zarządu Sprzedajemy.pl. - Użytkownicy posiadający konto na Facebooku zobaczą rzeczywistych sprzedawców i listę wspólnych znajomych, którzy będą o wiele lepszym źródłem rekomendacji o sprzedawcy, niż anonimowe komentarze na portalach aukcyjnych. Będą mogli zobaczyć, co sprzedają ich znajomi i promować swoje oferty bezpośrednio na Facebooku – dodaje Tidebrink. Facebook staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Z badania Megapanel PBI/Gemius przeprowadzonego w grudniu wynika, że ten najbardziej popularny serwis społecznościowy na świecie odwiedza już prawie 10 milionów Polaków miesięcznie i ta liczba wciąż rośnie.

Polacy chcą sprzedawać
Na zlecenie Sprzedajemy.pl Instytut Badawczy „Homo Homini” przeprowadził badanie, którego celem było poznanie nastawienia Polaków do sprzedawania swoich rzeczy przez Internet oraz oszacowanie średniej wartości dóbr, jakie ma do sprzedania przeciętny Polak. Raport z badania pokazuje, że aż 2/3 badanych chętnie sprzedawałoby swoje rzeczy przez Internet, czy to chcąc się ich pozbyć, czy też wymienić je na nowsze. Główną barierą w sprzedawaniu online pozostaje dla Polaków brak możliwości weryfikacji sprzedającego, wysokie koszty sprzedaży oraz skomplikowany proces rejestracji i wystawiania przedmiotów na portalach aukcyjnych. Stąd też aż 65% respondentów się na to nie decyduje. Wyniki badań pokazały, że 70 proc. badanych skorzystałoby z taniej i łatwej w obsłudze platformy, o ile taka powstanie. Bardzo interesujący jest fakt, że wartość rzeczy, jakie przeciętny Polak ma do sprzedania, oszacowano aż na 3038 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)