Microsoft szykuje iPad-killer z Windows RT. Pokaże go już w poniedziałek?

Microsoft szykuje iPad-killer z Windows RT. Pokaże go już w poniedziałek?

Microsoft szykuje iPad-killer z Windows RT. Pokaże go już w poniedziałek?
15.06.2012 13:21

Według niepotwierdzonych informacji, na zwołanej w pośpiechu na poniedziałek konferencji, Microsoft ma zaprezentować swój własny tablet. Niestety, tablety z logiem Windows mają być droższe od tych z iOs i Androidem.

Według niepotwierdzonych informacji, na zwołanej w pośpiechu na poniedziałek konferencji, Microsoft ma zaprezentować swój własny tablet. Niestety, tablety z logiem Windows mają być droższe od tych z iOS i Androidem.

Microsoft zaprosił media na poniedziałkową premierę "czegoś ważnego". Spekuluje się, że może to być co najmniej kilka różnych propozycji, w tym wersja RTM systemu Windows RT czy nowa wersja systemu Windows Phone.

Teraz do puli potencjalnych premier doliczyć trzeba tablet z systemem Windows RT (zwanym także jako Windows on ARM), przeznaczonym dla procesorów ARM.Według źródeł wewnątrz firmy z Redmond, urządzenie będzie mieć szansę na walkę z iPadem o rynek tabletów, dzięki zupełnie nowemu systemowi i nowemu podejściu do PC. Co ciekawe, produkcją ma zająć się sam Microsoft. Taka strategia dobrze wróży, zważywszy na sukces innego sprzętu, produkowanego w fabrykach Microsoftu.

Niestety, ma być ponoć drogo. Koszt pojedynczej licencji na Windows RT to 8. dolarów amerykańskich. Po takiej cenie nabywają ją producenci sprzętu. Szacuje się zatem, że podstawowe wersje tabletów z Windows będą kosztowały około 550 USD. Te nieco lepsze około 700, a najdroższe i najlepiej wyposażone nawet 900 USD. To dużo, a nawet bardzo dużo. Przypomnijmy, że iPad 3 kosztuje "zaledwie" 499 USD, a Galaxy Tab 10.1 380 USD - wszystkie ceny dla rynku USA.

Aby sprzęt w takich cenach mógł się przyjąć na rynku Microsoft musi liczyć na silną i mocną integrację trzech grup urządzeń: komputerów z systemem operacyjnym Windows 8. telefonów Windows Phone no i oczywiście tabletów z Windows RT. Obawiamy się jednak, że większość osób początkowo nie będzie zamierzała płacić za produkt Microsoftu więcej, niż za produkt kultowego Apple.

Czy informacje te okażą się prawdziwe, dowiemy się już w najbliższy poniedziałek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)