Microsoft szykuje się na wojnę. Windows RT tajną bronią?

Microsoft szykuje się na wojnę. Windows RT tajną bronią?

Microsoft szykuje się na wojnę. Windows RT tajną bronią?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
19.04.2012 15:34, aktualizacja: 19.04.2012 15:47

Microsoft szykuje się do ostrej walki na rynku tabletów. Głównym celem ma być Apple, które posiada 62 proc. tego rynku, a amunicją Windows RT.

Pierwsze uderzenie nastąpić ma podobno jeszcze w tym roku, kiedy to Dell, HP, Acer i inni producenci mają wystartować ze swoimi tabletami. Planowane są podobno aż 3. modele, które mają pozwolić gigantowi z Redmond opanować 50 proc. rynku już w połowie przyszłego roku. Jeżeli byłaby to prawda, Microsoft musiałby się zmierzyć nie tylko z iPadem, ale także z Samsungiem Galaxy Tab i Kindle Fire. A to nie wydaje się takim prostym zadaniem.

Głównie dlatego, że Apple, choć jego udziały w rynku tabletów spadają, nadal utrzymuje pozycje lidera. W zeszłym roku posiadało 6. proc. i, choć sam rynek tabletów będzie się stale powiększał, Apple jeszcze długo będzie miało na nim przewagę. Dodatkowo, jeśli pojawiające się plotki o iPadzie Mini się potwierdzą, Apple może opanować kolejną niszą ze swoim produktem, którego cena ma wahać się pomiędzy 249 a 299 dolarów.

Czyli Cupertino przygotowywałoby się do walki z Kindle Fire –. tabletem na Androidzie, który sprzedaje się aktualnie najlepiej ze wszystkich tabletów z systemem operacyjnym Google. A właśnie Android byłby kolejnym konkurentem Windowsa RT. Choć podzielony, to właśnie Android stanowi prawie wszystkie urządzenia opisywane w raporcie TrendForce jako Non-Apple.

W to wszystko Microsoft planuje wypuścić Windowsa RT. Apple nie jest niepokonane, czego dowodzi znaczący spadek udziału w rynku z 87 proc. w roku 2010 do 66 proc. rok później, ale to jeszcze nie znaczy, że Windows RT będzie w stanie w tak krótkim czasie zdobyć aż 50 proc. Jedno jest pewne - jesień tego roku zapowiada się bardzo ciekawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)