Microsoft ostatecznie dobija Windows XP

Microsoft ostatecznie dobija Windows XP

Microsoft ostatecznie dobija Windows XP
22.12.2008 11:30, aktualizacja: 22.12.2008 13:32

Microsoft poinformował, że zamierza oferować partnerom OEM ( Original Equipment Manufacturer ) możliwość składania zamówień na system Windows XP do dnia 31 stycznia przyszłego roku. Natomiast zamówienia będą realizowane do dnia 30 maja 2009 r. Tym samym jest to ostatnia możliwość nabycia "starszych" okienek.

Microsoft poinformował, że zamierza oferować partnerom OEM (Original Equipment Manufacturer) możliwość składania zamówień na system Windows XP do dnia 31 stycznia przyszłego roku. Natomiast zamówienia będą realizowane do dnia 30 maja 2009 r. Tym samym jest to ostatnia możliwość nabycia "starszych" okienek.

Dla przypomnienia, Microsoft wydał wyrok na system Windows XP 30 czerwca br. Tego dnia można było ostatni raz zakupić system Windows XP Home Edition, Professional i Media Center w wersji OEM lub pudełkowej. Pewne firmy, które posiadają specyficzne umowy z Microsoftem i posiadają status System Builders, mogą zamawiać licencje na Windows XP jeszcze do końca stycznia 2009 r. Paczki z Osami Microsoft będzie jeszcze wysyłał przez kolejne cztery miesiące.

Tym samym system z siedmioletnim stażem na rynku zacznie pomału znikać. Już dziś Windows XP nabyć można jedynie w postaci gotowych, preinstalowanych środowisk na nowym sprzęcie. Wsparcie dla systemu kontynuowane będzie natomiast do 2014 roku.

Informacja ta stanowi tylko kolejny (ostatni?!) gwóźdź do trumny Windowsa XP, który umrze już w 2009 roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)