Microsoft: Windows Vista zyskuje na popularności

Microsoft: Windows Vista zyskuje na popularności

Microsoft: Windows Vista zyskuje na popularności
Źródło zdjęć: © IDG
08.12.2008 10:00

Szef azjatyckiego oddziału firmy Microsoft odniósł się do licznych słów krytyki adresowanych ostatnio pod adresem jego firmy oraz systemu operacyjnego Windows Vista. Niektórzy analitycy twierdzą bowiem, że gigant z Redmond nie udoskonalił jeszcze swojego produktu na tyle, by klienci biznesowi chcieli go kupić i używać zamiast starego, sprawdzonego XP.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach firma IDC opublikowała raport z którego wynika, że aż 11 na 12 szefów firm związanych z przemysłem komputerowym opowiedziałoby się przeciwko instalowaniu systemu operacyjnego Windows Vista na firmowym komputerze. Analitycy stwierdzili, że "klienci biznesowi bardzo często nie widzą zysków jakie może przynieść im najnowszy system operacyjny firmy Microsoft".

Do słów tych odniósł się Richard Francis, szef azjatyckiego oddziału giganta z Redmond. Jego zdaniem, Windows Vista zyskuje na popularności. System zakupiło już bowiem 180 milionów użytkowników i przynajmniej 100 milionów z nich regularnie korzysta z serwisu Windows Update.

Co więcej, Francis zwrócił również uwagę na pozytywne zmiany jakie zostały wprowadzone przy okazji udostępnienia poprawki Service Pack 1. Jego zdaniem, teraz z Windowsem Vistą kompatybilnych jest aż 77 tysięcy różnych urządzeń. Co więcej, nowy system Microsoftu posiada dużo mniej wad niż Windows XP ( o około 23 procent ).

Szef oddziału Microsoftu przyznał również, że jego firma otrzymuje coraz bardziej pozytywne opinie od wielu klientów.

"Zadowolenie z systemu Windows Vista wzrosło w ostatnim czasie. Mówimy tu o okresie ostatnich sześciu miesięcy. Dane pokazują również, że czym dłużej użytkownicy korzystają z naszego nowego systemu, tym bardziej go sobie cenią. Jako zaufany partner wielu firm dostarczamy technologie jakich nasi klienci potrzebują w ciężkich czasach kryzysu ekonomicznego."

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)