Microsoft poprawi mechanizm Windows Update

Microsoft poprawi mechanizm Windows Update

Microsoft poprawi mechanizm Windows Update
02.11.2008 11:30, aktualizacja: 03.11.2008 09:15

W ciągu najbliższych kilku miesięcy firma z Redmond udostępni aktualizację mechanizmu pobierania aktualizacji dla oprogramowania Microsoftu. Poprawki w Windows Update mają umożliwić użytkownikowi instalację ponad 80 różnych łatek jednocześnie.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie producenta - http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/949104 aktualizacja klienta Windows Update o numerze 7.2.6001.788 usuwa usterkę powodującą błąd w momencie instalacji 80 lub więcej patchy przez użytkownika korzystającego z Windows Update lub Microsoft Update.

Ostatnia jak dotąd aktualizacja Windows Update miała miejsce w lipcu br., kiedy to Microsoft udoskonalił proces skanowania systemu operacyjnego przez ten mechanizm.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku wzburzenie użytkowników wywołały informacje, że gigant z Redmond aktualizował Windows Update nawet wtedy, gdy w systemie wyłączona była opcja automatycznej instalacji łatek. Odpowiedzią Microsoftu było stwierdzenie, że praktyka ta prowadzona była już wcześniej oraz że oprogramowanie musi być aktualizowane - bez względu na ustawienia użytkownika - aby zapewnić otrzymywanie przyszłych patchy bezpieczeństwa.

Jeżeli tylko opcja automatycznych aktualizacji jest włączona w systemie, Windows Update automatycznie pobierze i zainstaluje patch, niezależnie od tego, w jaki sposób obsługuje inne wydawane przez Microsoft łaty. Systemy operacyjne, dla których przeznaczona jest aktualizacja to Windows 2000, XP, Vista, Server 2003 i 2008.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)