Internet Explorer 8 w Windows Update

Internet Explorer 8 w Windows Update
Źródło zdjęć: © Microsoft

07.01.2009 19:30, aktual.: 08.01.2009 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ogłosił niedawno kilka szczegółów dotyczących planów wdrożenia finalnej wersji przeglądarki Internet Explorer. Oprogramowanie to ma być dostępne na kanale Windows Update. Już teraz wiadomo, że takie rozwiązanie nie spodoba się jednemu z największych rywali giganta z Redmond - firmie Google.

Microsoft poinformował ostatnio, że zamierza opublikować finalną wersję Internet Explorer 8 na kanale Windows Update. Przypomnijmy, że podobną taktykę gigant z Redmond zastosował w przypadku siódmej odsłony swojej przeglądarki. Wtedy takie rozwiązanie nie przypadło specjalnie do gustu jednemu z największych rywali amerykańskiego producenta oprogramowania, firmie Google. Możemy spodziewać się, że i tym razem będzie podobnie.

Przeglądarka Internet Explorer 8, dla każdego systemu operacyjnego firmy Microsoft, będzie miała najwyższy priorytet. I tak w Windows Vista oraz Windows Server 2008 IE8 zostanie sklasyfikowane jako "Important". W przypadku Windows XP oraz Windows Server 2003 status brzmieć będzie "High Priority".

Co ważne, użytkownicy nie będą zmuszani do aktualizowania przeglądarki do ósmej wersji. Wystarczy jedynie odznaczyć odpowiednią opcję podczas korzystania z usługi Windows Update.

Na razie niewiadomo kiedy dokładnie ukaże się finalna wersja przeglądarki. Microsoft ma o tym poinformować już wkrótce.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)