Microsoft uaktualnia Windows Update

Microsoft uaktualnia Windows Update

08.07.2008 12:00, aktual.: 08.07.2008 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się modernizowanie systemu aktualizacyjnego Windows Update. Przedstawiciele koncernu mówią, że całe przedsięwzięcia potrwa kilka miesięcy - jego efektem będzie znaczne przyspieszenie procesu uaktualniania komputerów z Windows.

Przedstawiciele firmy oficjalnie i ze sporym wyprzedzeniem informują o swoich planach - Microsoft najwidoczniej nie chce, by powtórzyła się sytuacja z września ubiegłego roku, kiedy to niezapowiedziane wprowadzenie istotnych zmian do Windows Update rozwścieczyło część użytkowników.

_ "Począwszy od końca lipca, przez kilka kolejnych miesięcy będzie wprowadzać w życie znaczące, infrastrukturalne uaktualnienie dla systemu Windows Update" _ - zapowiedziała Michelle Haven, product manager działu Windows Update.

Z informacji przedstawionych przez Haven wynika, że uaktualnione zostaną zarówno serwery aktualizacyjne Microsoftu, jak i oprogramowanie klienckie, uruchamiana podczas pobierania poprawek na komputerach z Windows. Wiadomo już, że sama procedura nie zmieni się w znaczący sposób - użytkownicy powinni jednak zauważyć znaczące skrócenie się czasu pobierania i instalowania poprawek ( będzie to możliwe m.in. dzięki zoptymalizowaniu procesu analizowania systemu w celu stwierdzenia, jakie łatki są w nim potrzebne ).

Michelle Haven przypomniała też, że taka modernizacja Windows Update nie jest niczym nietypowym - Microsoft modernizuje system aktualizacyjny średnio raz na rok.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także