Mediatel przejął amerykańskego operatora telekomunikacyjnego

Mediatel przejął amerykańskego operatora telekomunikacyjnego

Mediatel przejął amerykańskego operatora telekomunikacyjnego
Źródło zdjęć: © Mediatel
02.06.2009 12:56, aktualizacja: 02.06.2009 13:08

Mediatel kupił od Indian Orchard Capital 100% amerykańskiej spółki telekomunikacyjnej Velvet Telecom za 3,31 mln dolarów. Dzięki transakcji przychody spółki mają wzrosnąć w przyszłości o 35 mln zł, a zysk EBITDA o 3,3 mln zł.

Pierwsza rata płatności, w wysokości 175 tys. dolarów zostanie przekazana sprzedającemu w ciągu 7 dni od podpisania umowy, 340 tys. dolarów 20 czerwca 2009 r., a raty w wysokości 300 tys. USD będą płacone przez 6 następnych miesięcy począwszy od 10. lipca. Dodatkowo Mediatel wyemituje dla sprzedającego 275.000 akcji o wartości nominalnej 0,20 zł, o łącznej wartości 1 mln dolarów, po cenie emisyjnej 12 zł za jedną akcję.

Mediatel podał, że akwizycja zostanie sfinansowana ze środków własnych, w tym z pieniędzy pozyskanych z emisji akcji. _ Dzięki tej transakcji uzyskujemy narzędzie pozwalające taniej kierować ruchem telekomunikacyjnym w atrakcyjnych rejonach świata oraz poszerzymy naszą sieć punktów styku z innymi operatorami na całym świecie do 200 (obecnie Mediatel posiada 160 punktów wymiany ruchu z innymi operatorami). Transakcja ta pozwoli nam w przyszłości zwiększyć roczne przychody spółki o 35 mln zł i zysk na poziomie EBITDA o 3,3 mln zł _ - powiedział cytowany w komunikacie Marcin Kubit, prezes spółki.

Velvet Telecom LLC jest hurtowym operatorem telekomunikacyjnym, prowadzi działalność przede wszystkim na terenie Stanów Zjednoczonych. Oferowane usługi dotyczą głównie zakończenia połączeń telefonicznych generowanych w USA do destynacji poza jego granicami ruchu telekomunikacyjnego, głównie w Ameryce Łacińskiej oraz Azji.

Mediatel podał, że w wyniku akwizycji przejął aktywa w postaci nowoczesnego systemu bilingowego, platformę telekomunikacyjną umożliwiającą terminację połączeń w technologii VoIP, umowy z kontrahentami.

Procesy integracyjne spółki Velvet Telecom LLC z grupą Mediatel powinny zakończyć się z końcem III kwartału tego roku. Pełna konsolidacja wyników Velvet Telecom LLC nastąpi od czwartego kwartału.

Zarząd Mediatela podtrzymuje plany osiągnięcia w roku 2009 przychodu skonsolidowanego w kwocie 195 mln zł oraz zysku EBITDA w kwocie 22,5 mln zł. Prognozowane wyniki nie uwzględniają kupna udziałów w Velvet Telecom.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)