Multimedia Polska ostrzega przed oszustwem. Można stracić oszczędności

Multimedia Polska ostrzega przed oszustwem. Można stracić oszczędności13.03.2020 07:47
Multimedia Polska ostrzega przed oszustwem. Można stracić oszczędności
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

Multimedia ostrzega swoich klientów przed kolejnym atakiem. Po raz kolejny ruszyła kampania phishingowa mająca na celu przejęcie danych osobowych oraz pieniędzy. Oszuści podszywają się pod znanego dostawcę usług multimedialnych w Polsce.

Multimedia Polska znowu ostrzega przed oszustami. Tym razem podszywający się pod operatora sieci przestępcy na przeróżny sposób rozsyłają linki do ankiety na stronie internetowej. Za jej wypełnienie oferują najnowsze modele smartfonów Apple'a czy Samsunga z serii Galaxy.

To jednak oszustwo i jak zaznacza firma, nie ma nic wspólnego z Multimedia Polska. Przestępcy rozsyłają maile podając się za operatora, a link wcale nie prowadzi do jego strony. Zamiast tego potencjalna ofiara trafia na fałszywą stronę, gdzie oszuści wyłudzają dane osobowe, a nawet dostępy do konta bankowego.

- Jeśli zauważą Państwo stronę internetową z logo Multimediów, a na niej prośbę o wypełnienie ankiety, w zamian za atrakcyjne nagrody, np. Samsung Galaxy, iPhone itp. - zalecamy natychmiastowe jej opuszczenie, bowiem w ten sposób oszuści zdobywają dane i pieniądze – czytamy w komunikacie firmy, zamieszczonym na oficjalnej stronie multimedia.pl.

To nie pierwszy raz, kiedy oszuści podszywają się pod operatora Multimedia Polska, ale także nie pierwsza próba tego typu oszustwa. Tego samego rodzaju phishingu próbowano już w przypadku klientów Poczty Polskiej, operatorów sieci Play, Orange czy T-Mobile. Schemat zawsze jest ten sam - oszuści oferują swoim ofiarom prosty zarobek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)