Masowa kradzież kluczy potwierdzających legalność Windowsa

Masowa kradzież kluczy potwierdzających legalność Windowsa
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

23.02.2009 17:30, aktual.: 24.02.2009 09:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak informuje dziennik Polska The Times, rośnie liczba kradzieży kluczy do legalnych programów firmy Microsoft. Coraz częściej dochodzi bowiem do sytuacji, w której klient kupuje oryginalny program z już używanym kodem mającym potwierdzić jego legalność.

Według informacji dziennika Polska The Times, w ostatnich miesiącach wzrosła ilość kradzieży kluczy do legalnych wersji systemu operacyjnego Windows firmy Microsoft. Osoby posiadające piracką wersję programu, przepisują klucz rejestracyjny umieszczony na komputerach wystawionych na sklepowej ekspozycji. Dlatego po zakupie oryginalnej wersji, często okazuje się, że kod rejestracyjny jest już używany.

"Nic nie możemy na to poradzić. Eksponowany sprzęt musi być taki sam jak oferta sklepu. Oznacza to, że jeżeli sprzedajemy komputer z systemem Windows to musi on być zainstalowany na dysku, aby klient w każdej chwili mógł go sprawdzić. Podobnie jest z samym oprogramowaniem, klient ma prawo obejrzeć produkt tuż przed jego zakupem. Może otworzyć opakowanie, sprawdzić czy w środku są płyty i przy okazji zobaczyć kod" - tłumaczy pracownik sklepu Saturn.

Jak podaje Polska The Times, każda osoba, której przytrafiło się coś podobnego, powinna zgłosić się do firmy Microsoft z dokumentem potwierdzającym legalny zakup programu - otrzyma nowy klucz, a poprzedni "skradziony" zostanie zablokowany.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)