Microsoft przygotował coś dla pirackich wersji Windows 10

Microsoft przygotował coś dla pirackich wersji Windows 10

Microsoft przygotował coś dla pirackich wersji Windows 10
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.05.2015 10:25, aktualizacja: 18.05.2015 11:42

Można powiedzieć, że rozwiązanie przyjęte przez Microsoft w stosunku do osób korzystających z nielegalnych wersji najnowszych "okienek" jest wyjątkowo łagodne. Ale nie do końca...

Na początku polityka Microsoftu zapowiadała się na jeszcze bardziej łagodną i liberalną - pierwsze doniesienia mówiły bowiem nawet o tym, że pirackie wersje najnowszego Windows 10 będą mogły być normalnie aktualizowane. Później przedstawiciele firmy doprecyzowali jednak, że właściwie to tak, teoretycznie "piraci" również będą mogli aktualizować swoje systemy, ale... jedynie za pośrednictwem Windows Store. Innymi słowy - dopiero wtedy, gdy zapłacą. Z drugiej strony opcja płatnej legalizacji nielegalnych wersji Windows 10 ma być podobno wyjątkowo atrakcyjna cenowo.

Obecnie, jak pisze Terry Myerson na oficjalnym blogu Microsoftu, znów wrócił temat bezpłatnych aktualizacji pirackich wersji Windows 10. Prawdopodobnie Microsoft zastosuje rozwiązanie typu "złoty środek", z maleńkim uprzykrzaczem życia gratis. Złoty środek, czyli bezpłatne aktualizacje jedynie najpoważniejszych błędów czy luk, jakie będą odnalezione w systemie. A uprzykrzacz - na pulpicie użytkownika pirackiej wersji pojawi się wyraźny znak wodny informując o tym, że właściciel komputera posługuje się nielegalną kopią systemu Microsoftu.

Meizu M1 Note - potężny, tani smartfon. Zobacz nasz test!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft przygotował coś dla pirackich Windows 10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)