Marsjański algorytm Polaków nominowany do naukowego odkrycia roku

Marsjański algorytm Polaków nominowany do naukowego odkrycia roku

Marsjański algorytm Polaków nominowany do naukowego odkrycia roku
12.01.2010 13:52

Algorytm Rover and Orbiter Delta Mars (RODM) został nominowany w kategorii „naukowe odkrycie roku” w plebiscycie Travelery 2009. Jego autorem jest Jan Kotlarz, członek stowarzyszenia Mars Society Polska i pracownik Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Na zwycięzcę można głosować na stronie www.travelery.national-geographic.pl. „Algorytm RODM to doskonałe narzędzie zarówno dla naukowców jak i miłośników kosmosu. Dzięki trójwymiarowym wizualizacjom każdy, bez specjalistycznych urządzeń, może zobaczyć jak wygląda powierzchnia Czerwonej Planety”. –. mówi Łukasz Wilczyński, rzecznik prasowy MSP. „

Przed badaczami natomiast otwierają się nowe perspektywy sprawdzenia hipotez dotyczących przeszłości konkretnego terenu oraz możliwości zbadania nawet kilkudziesięciocentymetrowych obiektów na Marsie” – dodaje Wilczyński. Z programu Polaka korzystają już agencje kosmiczne ESA i NASA. Zdjęcia i wizualizacje tworzone dzięki RODM, można obejrzeć na stronie http://rodm.marssociety.pl/.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)