Logitech koryguje plan produkcji boksów dla Google TV

Logitech koryguje plan produkcji boksów dla Google TV

Logitech koryguje plan produkcji boksów dla Google TV
Źródło zdjęć: © Logitech
28.12.2010 14:46

Specjalizująca się w urządzeniach peryferyjnych szwajcarska firma Logitech wyciągnęła wnioski z krytyki pod adresem pierwszych set-top boksów do obsługi Google TV i tymczasowo wstrzymała zamówienia u podwykonawcy Gigabyte Technology, który wytwarza dla niej przystawki Revue

Specjalizująca się w urządzeniach peryferyjnych szwajcarska firma Logitech wyciągnęła wnioski z krytyki pod adresem pierwszych set-top boksów do obsługi Google TV i tymczasowo wstrzymała zamówienia u podwykonawcy Gigabyte Technology, który wytwarza dla niej przystawki Revue.

Według informacji tajwańskiego serwisu Digitimes produkcja będzie zawieszona do czasu wydania przez koncern internetowy obszernej aktualizacji platformy programowej Google TV - oczekuje się, że nie nastąpi to przed końcem lutego.

Obraz
© (fot. Logitech)

Usługa Google TV, którą zaprezentowano na początku października, ma służyć do oglądania zarówno treści internetowych, jak też telewizyjnych. Jednak cztery czołowe amerykańskie grupy medialne, mianowicie ABC, CBS, NBC i Fox, zdążyły już odmówić współpracy, blokując urządzeniom z Google TV możliwość pokazywania seriali i innych audycji emitowanych w internecie. Widocznie mają obawy, że Google TV mógłby zaszkodzić oglądalności, a tym samym interesom nadawców.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)