Logitech Revue - dekoder Google TV

Logitech Revue - dekoder Google TV
Źródło zdjęć: © Logitech

08.10.2010 10:35, aktual.: 08.10.2010 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W środę (6 października) Logitech zaprezentował internetowy dekoder telewizyjny Logitech Revue. Urządzenie działa na bazie systemu operacyjnego Android i zapewnia dostęp do opracowanej przez Google'a usługi Google TV.

Producent chce pozycjonować Revue jako złącze pomiędzy Internetem a telewizorem, które na ekranie telewizora w salonie wyświetla treści niezależnie od ich pochodzenia.

Aparat podłącza się za pomocą HDMI między odbiornikiem telewizyjnym a telewizorem –. w Stanach Zjednoczonych większość dostawców telewizji kablowej stosuje oddzielne urządzenia odbiorcze. Logitech Revue radzi sobie w wyświetlaniem wideo w jakości HD aż do 1080p. Dźwięk na życzenie może być emitowany poprzez optyczne złącze SPDIF. Revue nawiązuje połączenie z Internetem za pomocą Ethernetu albo modułu WLAN (802.11n). Poprzez zewnętrzny IR Booster steruje ono wybranymi urządzeniami TV, urządzeniami odbiorczymi i odbiornikami AV, a kiedy już zostanie zainstalowane, jest centralnym punktem kontroli domowych systemów audio-wideo. Oddzielny Media Player pozwala na odtwarzanie materiałów z nośników pamięci wyposażonych z złącze USB albo udziałów AV via UPnP.

Logitech Revue jest obsługiwany przez klawiaturę bezprzewodową ze zintegrowanym touchpadem. Dzięki usłudze Google TV można odtwarzać materiały wideo zarówno z Sieci, jak i z telewizji. Cały system może być poza tym rozszerzany przez aplikacje i daje się integrować z serią pilotów Logitech Harmony. Poza tym możliwe do realizacji są także dodatkowe funkcje, aż po automatykę domową. Urządzeniem można sterować także za pomocą bezpłatnej aplikacji dla iOS-a i Androida.

Nie zapomniano też o akcesoriach – są wśród nich Mini Controller (130 dolarów) i kamera internetowa o jakości HD (150 dolarów). Ta ostatnia jest wyposażona w dobrą optykę i 5-krotny zoomu, co ma pozwalać na czaty wideo wysokiej jakości za pośrednictwem usługi Logitecha Vid-HD. Rozmówca może prowadzić czaty również za pomocą Google TV albo przyłączyć się do wideoczatu za pomocą bezpłatnego oprogramowania dla Windows. Logitech Revue ma się pojawić w sprzedaży pod koniec października w cenie 300 dolarów. Terminu europejskiej premiery urządzenia jeszcze nie ustalono.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)