Opór przeciwko Google TV

Opór przeciwko Google TV

Opór przeciwko Google TV
Źródło zdjęć: © Google
19.08.2010 15:45

Pierwsze urządzenia dla usługi Google TV mają się pojawić w Stanach Zjednoczonych już jesienią. Dzięki odpowiednim telewizorom lub set-top boksom będzie można oglądać zwykły program i bez problemu zobaczyć np. wcześniejszy odcinek serialu pobrany z internetu

Teraz jednak, według relacji dziennika "The Wall Street Journal", niektórzy nadawcy zastrzegają, że nie chcą aby ich kanały online były pokazywane w Google TV. Stacje obawiają się między innymi tego, że ich program utoną w powodzi treści internetowych - twierdzi gazeta. Przeszkadza im też fakt, że w Sieci da się znaleźć niemal wszystkie filmy i seriale w postaci nielegalnych kopii.

Dotychczas żadnej firmie nie udało się odnieść spektakularnego sukcesu w dziedzinie internetowej telewizji. Przykładowo, Apple sprzedaje urządzenie Apple TV, które potrafi się łączyć ze sklepem iTunes oraz pobierać filmy i odtwarzać je na telewizorze - ale wciąż jest to oferta niszowa.

Google chce połączyć klasyczną telewizję i wideo online i przy okazji zająć miejsce na lukratywnym rynku reklamy telewizyjnej. W samych tylko Stanach Zjednoczonych przeznacza się na nią rocznie 70 miliardów dolarów.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)