Centrum multimedialne WD TV Live Hub o pojemności 1 TB

Centrum multimedialne WD TV Live Hub o pojemności 1 TB

Centrum multimedialne WD TV Live Hub o pojemności 1 TB
Źródło zdjęć: © WD
26.10.2010 15:21

Firma Western Digital przedstawiła WD TV Live Hub. Nowe urządzenie to centrum multimedialne wyposażone w dysk sieciowy o pojemności 1 TB i odtwarzające filmy w rozdzielczości Full-HD (1080p). Dzięki takiemu połączeniu, użytkownicy otrzymują swobodę odtwarzania własnych materiałów multimedialnych na dowolnym ekranie w domu. Centrum multimedialne WD TV Live Hub zawiera również nowe, niespotykane dotąd w rodzinie produktów WD TV, funkcje - m.in. możliwość kontaktowania się ze znajomymi w serwisie Facebook

Urządzenie WD TV Live Hub odtwarza szeroką gamę plików multimedialnych, w tym popularne formaty materiałów wideo w wysokiej (1080p) rozdzielczości: .mkv, .mp4 i .mov. Zintegrowany, cichy dysk twardy o niewielkich gabarytach i pojemności 1 TB umożliwia zebranie wszystkich cyfrowych plików multimedialnych, pochodzących z różnych źródeł w jednym miejscu. Użytkownicy mogą z łatwością przenosić cyfrowe dane na dysk wewnętrzny z folderów współdzielonych umieszczonych na komputerach PC i Mac połączonych w sieć, jak i bezpośrednio, z zewnętrznych dysków twardych, pendrive’ów, kamer lub aparatów, podłączonych do jednego z dwóch gniazd USB. Oprócz tego, można przesłać strumieniowo pliki wideo z domowych dysków sieciowych wyposażonych w serwer DLNA/UPnP.

Obraz
© (fot. WD)

Urządzenie WD TV Live Hub to również serwer multimedialny, który umożliwia strumieniowe przesyłanie plików wideo w rozdzielczości HD, muzyki oraz fotografii z wbudowanego dysku twardego do dowolnego telewizora lub urządzenia multimedialnego kompatybilnego z protokołami DLNA/UPnP połączonego w domową sieć, w tym m.in. do odtwarzaczy multimedialnych WD TV Live HD, telewizorów, odtwarzaczy płyt Blu-ray, oraz konsol Xbox 36. i PlayStation 3. Dzięki WD TV Live Hub można także przesyłać pliki wideo do iPadów, iPhone’ów oraz smartfonów opartych na systemie Android, korzystając z odpowiednich aplikacji zewnętrznych.

WD TV Live Hub obsługuje również funkcję integracji z serwisem Facebook, dzięki której użytkownicy mogą przesyłać fotografie i pliki wideo do własnego profilu, aktualizować swój status, wyświetlać własną tablicę lub widzieć najnowsze wiadomości swoich znajomych. Oprócz tego, urządzenie WD TV Live Hub umożliwia wyświetlanie filmów HD tworzonych przez użytkowników YouTube, a także przeglądanie fotografii w serwisie Flickr. Użytkownicy mogą również korzystać z lokalnych i międzynarodowych prognoz pogody z AccuWeather.com, oraz oglądać codzienne podcasty wideo MediaFly z CNN, NBC, MTV i ESPN. Funkcje personalizacji WD TV Live Hub umożliwiają dostosowywanie tła ekranów i dobór tematów interfejsu użytkownika, a także zapisywanie ulubionych pozycji i wystawianie ocen przechowywanych materiałów. Dla łatwiejszego wprowadzania tekstu podczas korzystania z Facebooka czy YouTube’a, do urządzenia można podłączyć przewodowe i bezprzewodowe klawiatury USB.

Obraz
© (fot. WD)

Pozostałe główne cechy WD TV Live Hub:
- Gniazda HDMI 1.4, kompozytowe i komponentowe, które zapewniają możliwość podłączenia urządzenia do praktycznie każdego telewizora.
- Automatyczna synchronizacja plików cyfrowych zawartych we współdzielonych folderach sieciowych na komputerach PC i Mac na wewnętrzny dysk twardy, co ułatwia odtwarzanie nowych materiałów.
- Funkcje personalizacji interfejsu użytkownika i programowalny pilot.
- Kompaktowa konstrukcja.
- Dwa porty USB, umożliwiające odtwarzanie materiałów z dysków USB, kamer lub aparatów cyfrowych.
- Gotowość do pracy bezprzewodowej (po zainstalowaniu adaptera).

Pojemność i kompatybilność
Centrum multimedialne WD TV Live Hub jest dostępne z dyskiem o pojemnością 1 TB i odtwarza szereg najpopularniejszych formatów plików, w tym te obsługiwane przez kamery HD. Urządzenie jest kompatybilne z systemem operacyjnym Windows 7. w tym z funkcją "Play To" systemu Windows 7, a także z dowolnym urządzeniem obsługującym DLNA/UPnP.

Ceny i dostępność
Centrum multimedialne WD TV Live Hub jest już dostępne w sklepach na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna WD TV Live Hub wynosi 899 PLN. Producent udziela na urządzenie 2-letniej gwarancji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)