LG Swift 7 (Optimus) czyli Windows Phone na pokładzie

LG Swift 7 (Optimus) czyli Windows Phone na pokładzie

LG Swift 7 (Optimus) czyli Windows Phone na pokładzie
11.10.2010 16:08, aktualizacja: 12.10.2010 23:13

LG wprowadza na rynek swój pierwszy telefon z systemem operacyjnym Windows Phone 7 - LG Swift 7 i LG Swift 7Q. Wyposażone w ten system smartphon’y LG Swift 7 otwierają nową erę inteligentnych telefonów w ofercie koreańskiego producenta. Światowa nazwa obu modeli to LG Optimus.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w nowym produkcie LG jest fakt, iż wszystkie przydatne aplikacje - np. oparta na technologii DLNA funkcja Play To, aplikacja Scan Search z kategorii Augmented Reality oraz funkcja Voice to Text - umieszczono pod ikonami „Live Tiles”, do których można dotrzeć za pośrednictwem zintegrowanych grup (tzw. hubs).

Kilka głównych funkcji

Funkcja Play To pozwala użytkownikom wysyłać pliki multimedialne zdjęcia, filmy wideo lub muzykę do innych urządzeń cyfrowych korzystając z usługi DLNA. Nie trzeba przy tym korzystać z dodatkowego menu. W ten sposób użytkownicy mogą wyświetlać filmy wideo i zdjęcia zrobione za pomocą telefonów z serii Swift na telewizorze lub słuchać muzyki bez konieczności podłączania urządzeń za pomocą kabli.

Obraz
© (fot. LG)

ScanSearch to z kolei funkcjonalna aplikacja należąca do kategorii Augmented Reality, która łączy użytkowników ze światem informacji. Dzięki skanowaniu, telefon wyświetlając realny obraz, przedstawia informacje w czasie rzeczywistym odnośnie pobliskiej restauracji, aktualnej pogody lub okolicznych sklepów, jak również do usług rozrywkowych i bankowych. W ten sposób, następuje połączenie światów online i offline.

Dzięki funkcji Voice-to-Text, która przekształca ludzki głos na tekst i umożliwia komunikację bez konieczności ręcznego wpisywania liter użytkownicy mogą swobodnie konwertować swoje wypowiedzi na tekst pisany i aktualizować swój status na portalach takich jak Facebook lub Twitter. Mogą też tworzyć w ten sposób wiadomości e-mail lub notatki. *Mini biuro i zabawa *
Aby zapewnić swobodę korzystania z telefonu z systemem Windows Phone 7. urządzenia LG Swift 7Q wyposażono w klawiaturę QWERTY. Telefon LG Swift 7Q oferuje wszystkie możliwości pakietu Office w systemie Windows Phone 7 i pozwala korzystać z aplikacji: Microsoft Word Mobile, Microsoft PowerPoint Mobile, OneNote Mobile i Excel Mobile. Dodatkowo LG Swift 7 umożliwia korzystanie z popularnych usług Microsoftu: Xbox LIVE i Zune.

Obraz
© LG Swift 7 (Optimus) (fot. LG)

LG Swift ze swoją optyką (obiektyw 5Mpix) umożliwia rejestrację wideo w rozdzielczości HD 720. i umożliwia łatwe przenoszenie plików online (portale internetowe i społecznościowe) i offline (np. telewizor czy komputer). Telefony LG Swift umożliwiają też nagrywanie i odtwarzanie wideo w formacie 16:9, a zdjęcia wykonywane są z użyciem funkcji Intelligent Shot – automatyka ustawiania optyki i parametrów pracy aparatu. Dodatkowo tryb Panoramic Mode umożliwia użytkownikom łączyć zdjęcia w celu stworzenia pełnej panoramy - obrazu obejmującego kąt do 360 stopni.

Nnowa forma interakcji
Przyciski Live Tiles wykorzystane w nowych telefonach LG mają według producenta zapewnić łatwiejszy dostęp do informacji i usług w sieci oraz aplikacji ważnych dla użytkowników. Sześć grup (hubs) w systemie operacyjnym zbiera funkcje dotyczące kontaktów, obrazów, gier, muzyki i wideo, najnowszych aplikacji oraz aplikacji biurowych.

Obraz
© LG Swift 7Q (Optimus) (fot. LG)

Wyświetlacz i pamięć
LG Swift 7 został wyposażony w wyświetlacz LCD WVGA o przekątnej 3,8 cala, który wyświetla obraz w rozdzielczości 800x48. pixeli. W telefon wbudowano pamięć o pojemności 16GB, natomiast zastosowana bateria ma pojemność 1500 mAh.

Na polskim rynku telefon LG Swift 7 będzie dostępny od 2. października 2010r. Model LG Swift 7Q nie jest na razie planowany do sprzedaży na polskim rynku - a szkoda.

Jarosław Babraj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)