LG porzuca Windows Phone

LG porzuca Windows Phone

LG porzuca Windows Phone
Źródło zdjęć: © chip.pl
30.04.2012 16:12

LG był jednym z pierwszych partnerów Microsoftu,który wydał na rynek swój smartfon z Windows Phone 7. Na tym jednak uprzejmości się kończą.

LG był jednym z pierwszych partnerów Microsoftu, który wydał na rynek swój smartfon z Windows Phone 7. Na tym jednak uprzejmości się kończą.

Koreański producent zapowiedział bowiem, że rezygnuje z mobilnej platformy Microsoftu i planuje skupić się na systemie operacyjnym Android. To oznacza, że Microsoft i Nokia praktycznie zostają osamotnieni - na początku entuzjazm innych producentów był ogromny, ale z czasem okazało się, że ani LG, ani HTC, ani Samsung nie mają większych chęci, by budować smartfony, oparte na systemie Windows Phone. Oczywiście zarówno tajwańska firma, jak i drugi z koreańskich gigantów całkowicie nie zrezygnowali z platformy Microsoftu, ale również bardziej skupiają się na systemie operacyjnym Google'a. Powód? Jak twierdzi LG, "łączna liczba sprzedanych Windows Phone'ów nie jest znacząca w skali całego rynku". A skoro sprzedaż jest kiepska, chęci na budowę nowych, bardziej atrakcyjnych smartfonów dla klientów nie ma, to koło się zamyka.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Chiny zbudują własną architekturę procesorów"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)