LG bierze 12 nagród CES innovations 2012

LG bierze 12 nagród CES innovations 2012

LG bierze 12 nagród CES innovations 2012
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.11.2011 10:06, aktualizacja: 18.11.2011 10:24

LG otrzymało 12 nagród International CES Innovations 2012, w tym nagrodę dla najbardziej innowacyjnego produktu w kategorii dużego sprzętu AGD - trzydrzwiowej lodówki LFX31935 typu french door. W lodówce zastosowano technologię LG Blast Chiller, która umożliwia niezwykle szybkie chłodzenie napojów.

Zarówno sprzęt AGD jak i telefony komórkowe oraz sprzęt elektroniczny od LG zostały wyróżnione nagrodami w pięciu kategoriach: wyświetlaczy wideo, komponentów wideo, komponentów audio, aparatów telefonicznych i dużego sprzętu AGD.

Nagroda „Best of Innovation” dla lodówki LG
Nagrodę dla najlepszej innowacji „Best of Innovation”. zdobyła lodówka, która doskonale schładza puszkę napoju o pojemności 350 ml w czasie poniżej 5 minut. Ponadto wyróżniono trzy inne zaawansowane technologicznie produkty LG w kategorii dużego sprzętu AGD, które zostaną zaprezentowane na targach CES 2012. Jednym z nich jest pralka z suszarką ładowana od przodu (modele WM8000HVA/DLEX8000V i WM9000HVA/ DLEX9000V) z inteligentną technologią LG ThinQ™. Technologia ta wykorzystuje łączność z Internetem, aby pomóc użytkownikom w planowaniu zadań i zużycia energii, a tym samym — zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy. Kolejny nagrodzony produkt to najnowsza wersja odkurzacza-robota HOM-BOT wyposażonego w zaawansowany system mapowania i nawigacji z dwiema kamerami, który umożliwia szybkie, efektywne i inteligentne sprzątanie.

Wśród wyróżnionych produktów znalazł się sprzęt elektroniczny, który LG Electronics przedstawi na targach CES 2012. W kategorii wyświetlaczy wideo nagrody CES Innovations otrzymały nowe telewizory CINEMA 3D HDTV - modele LM9600 i LM8600 z technologią polaryzacyjną FPR, podobną do tej, która jest stosowana w kinach. Dzięki niej widzowie mogą podziwiać efekt 3D bez migotania, charakterystycznego dla okularów migawkowych. Nagrodzono również telewizor plazmowy HDTV— PM9700 z platformą LG Smart TV, która zapewnia dostęp do praktycznie nieograniczonych zasobów treści online, w tym usług premium.

Obraz
© LG Cinema 3D LM9600 (fot. Materiały prasowe)

W kategorii wideo wyróżniono także dwa inne produkty z platformą LG Smart TV: odtwarzacz Network Blu-ray Disc BP72. oraz urządzenie Smart TV Upgrader SP820.

W kategorii audio nagrodę otrzymała nowa stacja dokująca przeznaczona dla użytkowników iPoda - LG iPod Speaker Dock ND852. z technologią Airplay, umożliwiającą strumieniową transmisję dźwięku i odtwarzanie materiałów wideo.

Multitasking i bezpieczeństwo danych w nowych smartfonach
LG otrzymał dwie nagrody 201. CES Innovations za aparaty telefoniczne. Smartfon LG DoublePlay został doceniony za możliwość wykonywania wielu zadań równocześnie. Użytkownik może np. swobodnie korzystać z serwisu Facebook, przeglądając równocześnie strony WWW lub pocztę elektroniczną. Drugi produkt, LG Revolution z technologią VMware Horizon Mobile to pierwszy na świecie smartfon LTE, który umożliwia użytkownikom przełączanie się między dwiema tożsamościami: prywatną i służbową.

_ Firmy wyróżniane nagrodami CES Innovations są wybierane corocznie przez jury złożone z czołowych projektantów, inżynierów i dziennikarzy z branży, którzy oceniają zgłoszone do konkursu produkty pod kątem ich przydatności dla użytkowników, estetyki, innowacyjności konstrukcji, jakości oraz wpływu na jakość życia. Nagrody CES Innovations, sponsorowane przez organizację CEA (Consumer Electronics Association) i zatwierdzane przez stowarzyszenie Industrial Designers Society of America, są przyznawane za największe osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i konstrukcji produktów. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)