Logitech zdobywcą siedmiu nagród CES Innovations

Logitech zdobywcą siedmiu nagród CES Innovations

Logitech zdobywcą siedmiu nagród CES Innovations
13.11.2009 12:57, aktualizacja: 13.11.2009 13:18

Firma Logitech zdobyła siedem nagród 2010 CES Innovations w zakresie wzornictwa oraz inżynierii.

„To dla nas zaszczyt, że po raz kolejny Logitech został wyróżniony prestiżowymi nagrodami CES Innovations”. – powiedział Gerald P. Quindlen, Logitech’s president and chief executive officer. „Cieszymy się, że nasze produkty znalazły się w gronie najbardziej innowacyjnych na świecie. Wierzę, że nagrody zmotywują nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy w poszukiwaniu nowych rozwiązań, umożliwiających użytkownikom swobodne korzystanie z cyfrowego świata.”

Wśród produktów Logitech nagrodzony CES Innovations award 201. znalazły się:

W kategorii Akcesoria Komputerowe: Logitech Anywhere Mouse MX
Logitech Anywhere Mouse MX, w przeciwieństwie do standardowych myszy laserowych, umożliwia precyzyjną pracę na prawie każdej powierzchni, nawet na szkle. Mysz wyposażono w technologię Logitech Darkfield Laser Tracking, działającą w oparciu o stosowaną w mikroskopach metodę oświetlenia ciemnego pola (Darkfield). Rozwiązanie to umożliwia wykrycie najmniejszych obiektów oraz zadrapań podłoża.

Obraz
© (fot. Logitech)

W kategorii Domowe Multimedia: Pilot Logitech Harmony 900
Logitech Harmony 90. pomaga w łatwy sposób zarządzać systemem domowej rozrywki. Pilota wyposażono w kolorowy dotykowy ekran, intuicyjny układ przycisków oraz udoskonaloną radiową technologię zdalnego sterownia RF, umożliwiającą obsługę urządzeń znajdujących się w innych pomieszczeniach. System przekaźników podczerwieni zwiększa zasięg działania pilota do 30 m i umożliwia zmianę fal radiowych w sygnały IR. Charakterystyczną cechą pilotów z serii Harmony jest możliwość takiego zaprogramowania urządzenia, aby wykonywało konkretne aktywności odpowiadające najważniejszym czynnościom związanym z domową rozrywką (m.in. Oglądaj TV, Oglądaj DVD, Słuchaj Muzyki, Graj w Gry)

Obraz
© (fot. Logitech)

W kategorii Urządzenia Audio: Logitech Squeezebox Radio
Logitech Squeezebox Radio to urządzenie typu wszystko-w-jednym. Odtwarzacz oferuje łatwość obsługi klasycznego radia połączoną z dostępem do zasobów muzycznych, które można znaleźć w Internecie. Squeezebox Radio wyróżnia niezwykle prosty proces ustawień. Aby korzystać z ogromnej liczby radiowych stacji internetowych, własnych kolekcji muzycznych oraz serwisów takich jak m.in. Last.fm, Napster czy Deezer, wystarczy jedynie włączyć urządzenie i połączyć je z domową siecią internetową. Na kolorowym wyświetlaczu Squeezebox Radio mogą być prezentowane m.in. informacje na temat stacji radiowej, okładka albumu z którego pochodzi odtwarzany utwór bądź wizualizacje plików dźwiękowych.

Obraz
© (fot. Logitech)

W kategorii Urządzenia Audio: Logitech Squeezebox Touch
Logitech Squeezebox Touch wyposażono w kolorowy dotykowy ekran o średnicy 4,3 cala, który zapewnia wygodną nawigację po świecie cyfrowej muzyki. Aby korzystać z internetowych zasobów audio, wystarczy podłączyć Squeezebox Touch do domowego systemu stereo i zalogować się do sieci. Dzięki częstotliwości próbkowania 2. bits/96 kHz, ten bezprzewodowy sieciowy odtwarzacz muzyczny zapewnia dźwięk najwyższej jakości. Dla dodatkowej wygody, z tyłu obudowy umieszczono port kart SD oraz USB.

W kategorii Zestawy Słuchawkowe: Ultimate Ears 700 Noise-Isolating Earphones
Pomimo niewielkich rozmiarów douszne słuchawki Ultimate Ears 70. noise-isolating earphones umożliwiają profesjonalny odsłuch. Ich walory cieszą się uznaniem takich gwiazd, jak The Killers, Seal czy The Jonas Brothers. Zastosowany w Ultimate Ears 700 mikroskopijny, specjalnie dopasowany podwójny twornik z systemem dwukanałowej transmisji, pozwala odtwarzać dźwięk najwyższej jakości. Dzięki zestawowi silikonowych i piankowych końcówek, słuchawki z łatwością dopasowują się do kształtu uszu. Końcówki ponadto tłumią niepożądane dźwięki otoczenia do poziomu 26dB, gwarantując użytkownikom czyste, wyraźne brzmienie bez względu na miejsce, w którym się znajdą.

W kategorii Akcesoria dla Graczy Komputerowych: Logitech Flight System G940
Logitech Flight System G94. zaprojektowano z myślą o miłośnikach symulatorów lotniczych. Dzięki joystickowi działającemu w oparciu o mechanizm siłowego sprzężenia zwrotnego, podczas sterowania samolotem możemy poczuć każdy ruch maszyny, reakcję na pęd powietrza, turbulencję oraz siłę grawitacji. Logitech Flight System G940 wyposażono także w podwójną przepustnicę oraz zestaw pedałów umożliwiających kontrolę steru i hamowanie. G940 zaprojektowano w zgodzie z systemem HOTAS (Hands On Throttle-and-Stick). Wszystkie przyciski, umożliwiające zaprogramowanie ponad 250 poleceń, zostały rozmieszczone w taki sposób, by można było sprawować kontrolę nad samolotem bez konieczności odrywania rąk od przepustnicy i drążka sterowego.

Obraz
© (fot. Logitech)

W kategorii Akcesoria dla Graczy Komputerowych: Logitech Wireless Guitar Controller
Bezprzewodowe gitary Logitech Wireless Guitar Controllers dostępne są w wersjach dedykowanych na konsole Wii, PLAYSTATION3 oraz Xbox 360. Urządzenia wykonano z najwyższej jakości materiałów używanych do budowy profesjonalnych instrumentów – korpus, gryf oraz klawisze z drewna, a progi z metalu. Dla zapewnienia większego komfortu, klawisze umieszczone na progach działają w oparciu o znaną z klawiatur Logitech redukującą odgłos „klikania” technologię rubber dome. Na gryfie zamontowano również panel dotykowy umożliwiający szybkie ślizganie się palcami po „strunach”. Dzięki temu rozwiązaniu w czasie gry w Guitar Hero można zdobywać punkty wydobywając kilka dźwięków niemal jednocześnie.

Obraz
© (fot. logitech)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)