CES 2012: propozycje LG w technologii 3D

Główną atrakcją firmy LG na CES jest 55-calowy telewizor 3D OLED oraz telewizor 3D Ultra Definition (UD) o przekątnej 84 cali. Firma demonstruje też szereg kolejnych produktów opartych na ulepszonej technologii CINEMA 3D.

CES 2012: propozycje LG w technologii 3D
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W związku z rosnącą liczbą i jakością treści 3D, rośnie też zapotrzebowanie klientów na większe ekrany, oferujące bardziej realistyczny obraz 3. w wyższej rozdzielczości. Dlatego LG zaprezentuje na targach rozszerzoną gamę telewizorów CINEMA 3D Smart TV, obejmującą urządzenia o przekątnej od 55 do 84 cali.

W strefie CINEMA 3. odwiedzający otrzymają okulary LG CINEMA 3D, w których zastosowano ulepszoną konstrukcję z wygiętymi soczewkami. Jedna para okularów pozwoli użytkownikom na oglądanie trójwymiarowego obrazu na niezliczonych urządzeniach 3D LG, w tym telewizorach CINEMA 3D Smart TV, a także monitorach, notebookach i projektorach.

Odwiedzający strefę gier 3. na stoisku LG będą mogli ponadto wypróbować wiele monitorów 3D podłączonych do konsoli XBox Kinect firmy Microsoft. Nowe monitory 3D zostały zoptymalizowane pod kątem gier, co widać wyraźnie w trybie Dual Play, w którym dwie osoby mogą równocześnie rywalizować w trybie Split Screen na jednym monitorze, bez konieczności dzielenia ekranu na dwie części.

Zobacz także: CES 2017 - wszystko co musisz wiedzieć

Na tegorocznych targach CES LG zaprezentuje też nowe zestawy kina domowego. Model BH9420PW, który trafi do sprzedaży w marcu 201. r., jest wyposażony w opracowaną przez LG technologię 3D Sound Zooming. Synchronizuje ona na bieżąco wyjście dźwięku z lokalizacją i ruchem obrazów 3D na ekranie telewizora CINEMA 3D. Dzięki temu widz znajduje się w centrum wydarzeń, ponieważ trójwymiarowe obrazy i brzmienia otaczają go ze wszystkich stron. 3D Sound Zooming może wytwarzać dźwięk o różnym nasileniu w oparciu o złożony algorytm, który analizuje głębokość poszczególnych obiektów wyświetlanych przez telewizor 3D.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ta wyjątkowa jakość dźwięku 3. jest w zestawie BH9420PW dodatkowo poprawiana przez system głośników 9.1, który dodaje cztery pionowe głośniki 3D do dostępnych zwykle w tradycyjnych systemach kina domowego głośników 5.1. Cztery pionowe głośniki 3D emitują dźwięk ku górze i wypełniają nim całkowicie przestrzeń w pionie. Reflektor 360º wewnątrz każdego z pionowych głośników 3D odbija dźwięk we wszystkich kierunkach, co tworzy bogatą akustykę podobną do warunków sali koncertowej. Ponadto, dzięki zastosowaniu opracowanego przez LG unikatowego algorytmu DSP, generującego efekt 3D, pole dźwiękowe jest powiększane w poziomie, współpracując z pionowymi głośnikami 3D, zapewniając użytkownikom pochłaniające wrażenia dźwięku 360º.

W ubiegłym roku firma LG udoskonaliła swoją platformę Smart TV, wzbogacając ją o ponad 120. aplikacji i wiele treści premium. Większej liczbie dostępnych treści towarzyszy większa wygoda obsługi. NetCast, stworzona przez LG platforma Smart TV, została zmodernizowana i rozszerzona o zintegrowaną funkcję wyszukiwania, która ułatwia i przyspiesza dostęp do multimediów oraz aplikacji. Aby przeszukać obszerną platformę LG Smart TV, użytkownicy mogą też skorzystać z opcji często wyszukiwanych słów. Oprócz podstawowych narzędzi do komunikacji, funkcja obsługi portali społecznościowych (SNS) w strefie LG Smart TV pozwala użytkownikom na używanie opcji „Podziel się” i „Lubię to” w odniesieniu do oglądanych treści. Platforma NetCast będzie dostępna w ok. 60% płaskich telewizorów LG wprowadzonych na rynek w tym roku.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kolejnym istotnym udoskonaleniem obsługi jest nowy pilot Magic Remote. Oprócz dobrze znanego trybu kontroli przez „wskazanie”. (point) nowy pilot udostępnia trzy dodatkowe tryby pracy: rozpoznawanie głosu, rozpoznawanie gestów i pokrętło. Razem oferują one łatwiejszą, bardziej naturalną nawigację i sprawniejsze przeglądanie treści. Podczas wyszukiwania użytkownicy nie muszą już np. wpisywać poszczególnych liter za pomocą menu ekranowego, ponieważ funkcja rozpoznawania mowy umożliwia wydawanie pilotowi Magic Remote poleceń głosowych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dołącz do nas na Facebooku Na targach CES 201. LG zaprezentuje długo oczekiwany telewizor zintegrowany z platformą Google TV. Telewizor ten, stanowiący połączenie popularnego modelu LG CINEMA 3D ze strefą Smart TV opartą na systemie Google Android, wzbogaci rozrywkę domową o kolejną atrakcyjną opcję.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Telewizor LG z Google TV jest łatwy w obsłudze dzięki połączeniu interfejsu użytkownika bazującego na systemie Android oraz zalet pilota LG Magic Remote z klawiaturą QWERTY. Wbudowany mechanizm konwersji 2. na 3D sprawia, że wystarczy nacisnąć jeden przycisk na pilocie, aby odtworzyć dowolny program telewizyjny lub film 2D w trójwymiarze.

Ekran CINEMA SCREEN zastosowano w telewizorach 3. klasy średniej i wyższej, które LG wprowadzi na rynek w pierwszym kwartale 2012 r. W konstrukcji tej ramka telewizorów 3D została zmniejszona do zaledwie 1 mm, oferuje więc bardziej optymalny i wygodniejszy panel do oglądania realistycznych treści 3D, przypominający ekran kinowy.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Telewizory OLED LG wyróżniają się na tle innych urządzeń tego typu, dzięki funkcji Color Refiner i 4-kolorowym pikselom, które razem generują naturalne, realistyczne, wyraźne i spójne barwy. Technologia pikseli złożonych z czterech kolorów (czerwony, zielony, niebieski i biały) zamiast tradycyjnego zestawu RGB stosowanego przez innych producentów telewizorów OLED, umożliwia dokładniejsze odwzorowanie barw. Funkcja Color Refiner gwarantuje natomiast spójność kolorów przy szerszym kącie widzenia —. jest to możliwe dzięki algorytmowi LG, który poprawia i dopracowuje poszczególne odcienie i tony. To ważna zaleta, ponieważ w innych telewizorach OLED odcienie często znacznie różnią się w zależności od punktu z którego obraz jest oglądany, a gamie kolorów brakuje naturalności.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zaletą telewizora LG OLED jest również nieograniczony współczynnik kontrastu, który zapewnia żywe barwy. Nawet w przypadku ciemnych scen kolory i szczegóły na ekranie są odwzorowywane z maksymalną wyrazistością i ostrością. Takie rozwiązania kolorystyczne są technicznie niemożliwe do uzyskania w panelach LED i LCD. Warto też dodać, że telewizor LG OLED jest 1000-krotnie szybszy od wyświetlaczy LED/LCD, ruch jest więc pokazywany na ekranie czysto, bez rozmazanego obrazu i smug.

Telewizor LG 3. OLED jest wyposażony w technologię FPR (Film Patterned Retarder) CINEMA 3D, dzięki której oglądanie obrazu 3D jest znacznie wygodniejsze niż w przypadku innych telewizorów 3D OLED, wymagających zakładania okularów z aktywną migawką. Telewizory 3D z technologią FPR powodują mniejsze zmęczenie wzroku. Z kolei dedykowane tym urządzeniom okulary do oglądania trójwymiaru, są dużo lżejsze niż te oparte na technologii aktywnej.

Telewizor LG 3. UD to znakomita jakość obrazu na olbrzymim ekranie o przekątnej 84 cali. Urządzenie oferuje rozdzielczość na poziomie 8 mln pikseli (3840x2160), czyli czterokrotnie więcej od ekranów Full HD dostępnych obecnie na rynku. Telewizor jest wyposażony w funkcję 3D Depth Control, która zwiększa komfort oglądania i umożliwia regulowanie efektów 3D. Natomiast opisana wcześniej funkcja 3D Sound Zooming, gwarantuje dźwięk wyjątkowej jakości.

Podczas targów CES LG zaprezentuje też wybrane monitory 3. IPS. W 2012 r. LG wprowadzi na rynek łącznie 23 urządzenia tego typu. Monitory te pozwalają użytkownikom oglądać multimedia 3D ze znacznie szerszego kąta 178 stopni, bez zniekształcania kolorów oraz ograniczenia ich spójności.

Najbardziej zaawansowaną serią prezentowanych monitorów LG 3. IPS będą 27-calowe urządzenia DM92. Dzięki zastosowaniu ekranu CINEMA SCREEN monitory z serii DM92 mają ramkę o grubości zaledwie 1 mm. Ekologiczne technologie opracowane przez LG sprawiają natomiast, że monitory 3D IPS zużywają o ok. 25% mniej energii niż inne dostępne na rynku monitory IPS.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (15)