CES 2011: LG zaprezentowało siedem nowych modeli INFINIA

CES 2011: LG zaprezentowało siedem nowych modeli INFINIA

CES 2011: LG zaprezentowało siedem nowych modeli INFINIA
Źródło zdjęć: © LG
10.01.2011 15:46, aktualizacja: 11.01.2011 09:15

Nowe telewizory plazmowe LG to połączenie najbardziej zaawansowanych funkcji wraz z doskonałą jakość obrazu i stylowym wzornictwem.

Na międzynarodowych targach CES 2011 firma LG Electronics zaprezentowała rozszerzenia swojej linii telewizorów plazmowych HD, obejmującą siedem nowych produktów z modelem INFINIA PZ950 Full HD 1080p na czele.

Model INFINIA PZ95. jest wyposażony w dodatkowe opcje przeglądania serwisów internetowych dzięki funkcji LG SmartTV, ułatwiający nawigację pilot Magic Motion, ekran z certyfikatem THX 3D i technologie poprawiające jakość obrazu.

Dostęp do treści internetowych

Dwie z nowych serii telewizorów plazmowych LG –. PZ950 i PZ750 (każda dostępna z ekranami o wielkości 50 i 60 cali) są wyposażone w nową funkcję LG SmartTV. Pozwala ona na dostęp do praktycznie nieograniczonych zasobów internetu - filmów, aplikacji i materiałów wideo oraz daje możliwość przeglądania internetu - wszystko to za pośrednictwem specjalnie stworzonego, prostego w użyciu interfejsu. Nawigację ułatwia pilot zdalnego sterowania LG Magic Motion. Pozwala on na proste, intuicyjne sterowanie telewizorem i aplikacjami LG SmartTV za pomocą ruchów dłoni. Ponadto bezpłatna aplikacja na iPhone i smartfony z systemem Android zapewnia dodatkowe możliwości sterowania telewizorem za pomocą pełnej klawiatury QWERTY.

Modele z serii PZ55. (dostępne z ekranami o wielkości 50 i 60 cali) mają opcje dostępu online do treści multimedialnych (między innymi takich partnerów, jak Netflix, CinemaNow, VUDU, Picassa, MLB.com) za pomocą funkcji LG NetCast 1.0. Gniazda do podłączenia kabla Ethernet i proste opcje połączenia z internetem sprawiają, że wszystkie telewizory z dostępem do internetu można zintegrować w ramach domowej sieci bezprzewodowej za pomocą szerokopasmowego bezprzewodowego adaptera USB (dołączanego do modelu PZ950 a sprzedawanego osobno w przypadku innych modeli).

Wszystkie telewizory plazmowe LG z dostępem do Internetu są wyposażone w technologię Digital Living Network Alliance (DLNA). Technologia ta zapewnia dostęp do treści przechowywanych na innych urządzeniach zgodnych z certyfikatem DLNA, zainstalowanych w domu np. na komputerach.

Cztery nowe serie telewizorów plazmowych LG (PZ950. PZ750, PZ550 i PW350) są wyposażone w funkcję 3D działającą przy korzystaniu z okularów z aktywną migawką oraz nadajnika radiowego wbudowanego w telewizor. Mają one także funkcję konwersji z formatu 2D na 3D, dzięki czemu niemal wszystko można oglądać z efektem 3D. Modele PZ950 i PZ750 mają ekrany z certyfikatem THX i THX 3D odtwarzające właściwe poziomy korekcji gamma, luminancji i temperatury koloru. W celu uzyskania certyfikatu THX 3D modele te zostały poddane ponad 400 testom laboratoryjnym w trakcie, których sprawdzano dokładność kolorów, kąty widzenia i wydajność przetwarzania wideo zarówno dla lewego jak i prawego oka. Oprócz testów na certyfikat THX 3D seria przeszła testy THX potwierdzające wysoką jakość obrazu 2D, które są wymagane przed przyznaniem certyfikatu THX 3D.

Wszystkie nowe serie telewizorów plazmowych LG są wyposażone w technologię 60. Hz Sub-field Driving, która gwarantuje płynność scen akcji, bez efektu rozmycia ruchu. Sztandarowy model PZ950 ma także filtr TruBlack, który zapewnia odpowiedni poziom czerni nawet przy jasnym oświetleniu. Oprócz tego wyróżnia się atrakcyjnym wzornictwem LG INFINIA Design, w tym głębokością mniejszą niż 2 cale i ramką o szerokości zaledwie 1,18 cala. Połączenie prawdziwego szkła i szczotkowanego aluminium daje luksusowy wygląd z minimalnym obramowaniem, a całość smukłej sylwetki dopełnia przezroczysty panel dolny. Uwagę przyciąga przede wszystkim ekran, co zapewnia idealne wrażenia wizualne przy oglądaniu zarówno filmów 2D, jak i 3D. Inne modele 2011 (PZ550, PW350, PV450 i PT350) są wyposażone w technologię LG TruSlim Frame, która zmniejsza grubość ramki do mniej niż 1 cala.

Oszczędność energii

LG wyposażyła większość swoich telewizorów plazmowych HD w różne funkcje zmniejszające pobór mocy, co pozwala zminimalizować zużycie energii. Jedną z nich jest Intelligent Sensor (inteligentny czujnik), który automatycznie kalibruje i optymalizuje jasność, kontrast, balans bieli i kolor z uwzględnieniem oświetlenia w pomieszczeniu, co w większości sytuacji prowadzi do mniejszego poboru energii. Ponadto opcje kalibracji ISFccc umożliwiają pracę z ustawieniem poziomu „dziennego”. i „nocnego”. Daje to optymalną jasność i komfort oglądania. Wszystkie serie telewizorów plazmowych LG rocznik 2011 mają także certyfikat ENERGY STAR.

LG zaprezentowała łącznie 1. nowych modeli telewizorów plazmowych Full HD dla użytkowników indywidualnych, z zaawansowanymi opcjami dostępu do treści, idealną jakością obrazu, technologią bezprzewodową oraz ekranami o różnej wielkości.

Poniżej szczegółowe dane serii:

Seria INFINIA PZ95. (z ekranami o wielkości 50 i 60 cali) — sztandarowa seria telewizorów plazmowych LG, Full HD 1080p, odtwarzanie 3D, konstrukcja w technologii jednowarstwowej z bardzo wąską ramką, funkcja LG SmartTV z pilotem Magic Motion, ekran z certyfikatem THX 3D i 2D. Wyposażona także w filtr TruBlack, technologie 600 Hz max Sub-field Driving i DLNA, łączność Wi-Fi (adapter w zestawie) i funkcję Smart Energy Saving.

Obraz
© LG INFINIA PZ950 (fot. LG)

Seria INFINIA PZ75. (z ekranami o wielkości 50 i 60 cali) — Full HD 1080p, odtwarzanie 3D, jednowarstwowa konstrukcja z bardzo wąską ramką, funkcja LG SmartTV z pilotem Magic Motion, ekran z certyfikatem THX 3D i 2D. Wyposażona także w technologie 600 Hz max Sub-field Driving i DLNA, łączność Wi-Fi (adapter sprzedawany osobno) i funkcję Smart Energy Saving.

Obraz
© LG INFINIA PZ750 (fot. LG)

Seria PZ55. (z ekranami o wielkości 50 i 60 cali*) — Full HD 1080p, odtwarzanie 3D, LG TruSlim Frame, dostęp do rozrywki NetCast, technologie 600 Hz max Sub-field Driving i DLNA, łączność Wi-Fi (adapter sprzedawany osobno) i funkcja Smart Energy Saving.

Obraz
© LG PZ550 (fot. LG)

Seria PW35. (z ekranami o wielkości 42 i 50 cali*) — telewizory HD z ekranami średniej i dużej wielkości, odtwarzanie 3D, LG TruSlim Frame, technologia 600Hz Sub-field Driving i funkcja Smart Energy Saving.

Obraz
© LG PW350 (fot. LG)

Seria PV45. (z ekranami o wielkości 50 i 60 cali*) — Full HD 1080p, LG TruSlim Frame, technologia 600 Hz Sub-field Driving i funkcja Smart Energy Saving.

Obraz
© LG PV450 (fot. LG)

Seria PT35. (z ekranami o wielkości 42 i 50 cali) - telewizory HD z ekranami średniej i dużej wielkości, LG TruSlim Frame, technologia 600 Hz Sub-field Driving i funkcja Smart Energy Saving.

Obraz
© LG PT350 (fot. LG)

Wszystkie modele telewizorów plazmowych HD firmy LG o wielkości ekranu od 4. do 60 cali są wyposażone w cztery podstawowe technologie:

• Kreator obrazu (Picture Wizard): Oferuje użytkownikowi łatwy proces kalibracji w siedmiu krokach, który umożliwia samodzielną zmianę ustawień obrazu bez udziału specjalisty.
• Inteligentny czujnik (Inteligent Sensor). Automatycznie kalibruje i optymalizuje jasność, kontrast, balans bieli i kolor na podstawie jasności i temperatury koloru oświetlenia w pomieszczeniu, co w większości przypadków zmniejsza zużycie energii.
• Clear Voice II. Rozszerzona technologia Clear Voice, która pozwala dostosować ustawienia głośności za pomocą 12 różnych poziomów regulacji. Dzięki temu użytkownicy mogą być pewni, że nie umknie im ani jedna linijka dialogu podczas scen charakteryzujących się dużą dynamiką.
• AV Mode II. Zawiera trzy tryby AV (kino, sport i gry), służące do optymalizacji obrazu i ustawień dźwięku, które można łatwo zmieniać za pomocą pilota.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)