CES 2013: ogromna pralka LG

CES 2013: ogromna pralka LG

CES 2013: ogromna pralka LG
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.01.2013 12:58

Na targach CES 2013 firma LG Electronics zaprezentowała ładowaną od przodu pralkę o bardzo dużej pojemności. Pralka ma pojemność aż 144,4 litra, dzięki czemu pozwala na pranie jeszcze większej ilości ubrań w jednym cyklu. Urządzenie może pomieścić nawet cały komplet pościeli do dużego łóżka wraz z kołdrą.

Według badań przeprowadzonych w USA, kobieta poświęca na pranie średnio osiem godzin tygodniowo. Nie zaskakuje, że aż 7. procent ankietowanych uznaje to zadanie za żmudne i czasochłonne. Dzięki dużej pojemności oraz krótkim cyklom prania, ładowana od przodu pralka LG WM8000 z technologią TurboWash ma pozwalać na efektywniejsze wykonywanie domowych prac.

Pralka WM800. jest wyposażona w technologię TurboWash, która ma pozwalać na skrócenie każdego cyklu prania o 20 minut. Bęben pralki WM8000 firmy LG ma 144,4 litra pojemności, a tym samym jest aż o 18 procent większy od standardowego bębna o pojemności 121,7 litra. Technologia TurboWash oparta została na łączeniu cykli wirowania i płukania, przez co ma pozwalać na skrócenie czasu prania o 20 minut przy utrzymaniu takiej samej skuteczności. W pralce WM8000 zastosowano także system wytwarzający parę, która wnika w tkaniny usuwając zabrudzenia i plamy.

Z kolei technologia 6Motion wykorzystuje sześć rodzajów ruchów bębna, m.in. toczenie, szorowanie czy kołysanie, łącząc je na różne sposoby w celu zwiększenia skuteczności prania. Nowy panel sterowania zapewnia dostęp do wszystkich funkcji oraz nadaje urządzeniu nowoczesny wygląd. Pralka LG WM800. została także wyposażona zestaw programów, w tym program do prania silnie zabrudzonej odzieży oraz program automatyczny, w którym optymalny cykl prania jest dobierany na podstawie wagi wsadu. Ponadto, w przypadku nieprawidłowej pracy pralki, funkcja diagnostyczna Smart Diagnosis pomoże w ustaleniu i usunięciu przyczyny problemu, co ma przyczynić się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczenia kłopotliwego wzywania serwisu.

*LG WM8000 *- podstawowe dane techniczne:
- Największa pojemność pralki - 144 litra (do celów przemysłowych)
- Technologia TurboWash
- Certyfikat ENERGY STAR "Most Efficient"
- Technologia 6 Motion Direct Drive

Na rynku amerykańskim pralka WM8000 jest oferowana w wersji białej (w cenie 1399 USD) oraz grafitowo-stalowej (w cenie 1499 USD).

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)