CES 2012: nowa seria urządzeń AGD od LG - łatwa i zdalna kontrola

CES 2012: nowa seria urządzeń AGD od LG - łatwa i zdalna kontrola
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.01.2012 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas międzynarodowych targów CES w Las Vegas, LG pokazało nową generację inteligentnych urządzeń, w których zastosowano technologię Smart ThinQ i nowy, Domowy System Zarządzania Energią (ang. HeMS).

Dzięki połączeniu technologii Smart ThinQ i systemu HeMS użytkownicy mogą w wygodny sposób kontrolować stopień wykonania prac domowych i znacznie zaoszczędzić energię, co przełoży się na niższe rachunki za prąd. Goście odwiedzający stoisko LG na targach CES będą mogli zobaczyć, jak wygląda udoskonalona komunikacja między sprzętem AGD, telewizorami z funkcją SMART, smartfonami i komputerami.

Na targach CES zaprezentowane zostały też nowe urządzenia LG dostosowane do nowoczesnego stylu życia konsumentów. Są to m.in. uhonorowana nagrodą Best of Innovations CES 2012. pojemna lodówka typu French-door z technologią Blast Chiller (schładza napoje w ciągu 5 minut od włożenia do specjalnej komory), oraz nagrodzona 2012 CES Innovations Award szybka pralka LG o dużej pojemności.

Inteligentna lodówka LG
Innowacyjnym rozwiązaniem inteligentnych urządzeń firmy LG jest Smart Manager, które udostępnia kompleksowy system zarządzania zawartością lodówki. Dzięki niemu za pomocą smartfonu lub zintegrowanego panelu LCD, konsumenci mogą sprawdzić, jakie produkty żywnościowe znajdują się w jej wnętrzu, i kiedy upływa termin ich przydatności do spożycia. By usprawnić usługi serwisowe, LG wprowadziło także funkcję Smart Diagnosis, która umożliwia szybką i wygodną analizę ewentualnych problemów i podpowiada sposoby ich rozwiązania.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Funkcja Smart Access pozwala użytkownikom przeglądać i monitorować status działania sprzętu domowego za pośrednictwem inteligentnych urządzeń. Dzięki rozwiązaniu Smart Adapt możliwe jest pobieranie i uaktualnienia oprogramowania oraz aplikacji, które pozwalają korzystać z najnowszych rozwiązań LG bez konieczności kupowania nowego sprzętu.

Kolejną innowacją jest zastosowanie w produktach LG funkcji Smart Grid. Pozwala ona optymalizować parametry działania urządzeń, w momencie, w którym lokalni operatorzy usług energetycznych udostępniają zróżnicowane czasowo stawki, dostosowane do sposobu pracy inteligentnych urządzeń. Pozwala to na automatyczną zmianę trybu pracy i dobór najbardziej optymalnej taryfy, w zależności od pory dnia i intensywności użytkowania.

Firma LG wykorzystała swoje najnowsze rozwiązania by stworzyć kompletną sieć z Domowym Systemem Zarządzania Energią (ang. HeMS). System HeMS, za pośrednictwem smartfona lub komputera, zapewnia użytkownikom dostęp do danych dotyczących energii, zużywanej przez inteligentne urządzenia w całym domu. Pozwala to monitorować koszty wygenerowane w ciągu godziny, dnia, miesiąca lub roku. Dzięki temu system HeMS pozwala zachować kontrolę nad domowym budżetem, a także obniżyć rachunki.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Goście targów, będą mieli również okazję zobaczyć niezwykle pojemną lodówkę LG typu French-door, z wyróżnioną nagrodą „Best of Innovations”. CES 2012, z innowacyjną komorą Blast Chiller. Pozwala ona schłodzić puszkę piwa lub napoju gazowanego o pojemności 350 ml w ciągu niecałych pięciu minut. Jest to idealne rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się w upalne lato lub w przypadku niespodziewanych wizyt przyjaciół lub rodziny.

LG pokazało także bardzo szybką i pojemną, ładowaną od przodu pralkę oraz piekarnik wyposażony w unikalną technologię Infrared Grill. Na targach zostanie prezentowana również zmywarka LG, która —. dzięki technologii TrueSteam — gwarantuje znakomitą wydajność zmywania i mniejsze zużycie wody.

Urządzenie LG Styler to z kolei rozwiązanie dla tych, którym zależy na ochronie wyjątkowo delikatnych ubrań, takich jak garnitury i bluzki. Działa ono na zasadzie wielokrotnego, delikatnego czyszczenia parowego, które pozwala w łatwy sposób usuwać zagniecenia i nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo, możemy za jego pomocą nadać naszym ubraniom ulubiony zapach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)