Kryzys? Nie dla Amazon.com!

Kryzys? Nie dla Amazon.com!

Kryzys? Nie dla Amazon.com!
30.01.2009 19:31, aktualizacja: 02.02.2009 09:14

Amazon.com odnosi spektakularne zyski, podczas gdy cała gospodarka nie może wyjść z ekonomicznego impasu, Tylko w IV kwartale ubiegłego roku spółka powiększyła swój zysk o 9 procent i w efekcie zarobiła 225 milionów dolarów.

Według analityków rynku dobry wynik finansowy spółki Amazon to zasługa wyłącznie "szaleństwa zakupów" w okresie świątecznym. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Podczas gdy cała gospodarka liczy straty, Amazon.com zapowiada kolejne inwestycje. Spółka szacuje przychody na koniec tego kwartału w wysokości między 4,53 a 4,93 miliarda dolarów.

Konsumenci tną swoje wydatki, ale nie w Amazon, który oferuje towary znacznie tańsze od ich odpowiedników w zwykłych sklepach. Na przykład sprzedaż książek, płyt CD i DVD wzrosła o 9 procent do 3,64 miliardów dolarów, a sprzedaż elektroniki i innych towarów aż o 31 procent do 2,89 miliardów dolarów.

Jeffrey Lindsay, analityk z Sanford C. Bernstein, powiedział, że był "miło zaskoczony" wynikami Amazon. Wzrost sprzedaży wskazuje, że konsumenci chętniej korzystają ze sklepów internetowych. "Konsumenci mogą mieć mniej wydatków w ogóle, ale za to więcej w Internecie. Amazon skorzysta z tej zmiany w bardzo dużym stopniu" - powiedział.

Amazon w ciągu całego roku 2008 osiągnął przychód w wysokości 19,2 miliardów dolarów, a czysty zysk wyniósł 645 milionów dolarów. W 2007 roku firma osiągnęła przychód o wartości 14,8 miliardów dolarów z czego 476 milionów dolarów zysku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)