Bon na 250 zł do Rossmanna? Nie daj się nabrać – to oszustwo

Bon na 250 zł do Rossmanna? Nie daj się nabrać – to oszustwo
Źródło zdjęć: © East News | Wojciech Strozyk/REPORTER

06.07.2019 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na kilku grupach na Facebooku pojawiła się informacja o tym, że sieć drogerii Rossmann zorganizowała loterię, w ramach której można wygrać bon na zakupy o wartości 250 zł. Należy jednak uważać, ponieważ to oszustwo.

Jak otrzymać bon na 250 zł na zakupy w sklepach Rossmann? Na Facebooku pojawiło się kilka postów zachęcających do udziału w losowaniu bonów zakupowych. W wiadomości czytamy także, że trzeba się spieszyć, ponieważ ilość nagród jest mocno ograniczona. Uważajcie jednak i nie dajcie się nabrać – cała akcja to zaplanowane oszustwo.

Klikając w link zostajemy przekierowani na stronę, na której obiecują nam, że mamy szansę wygrać bon na 250 zł, ale najpierw musimy podać naszą płeć, wiek oraz adres e-mail. Następnie czeka nas długa liczba zgód na przetwarzanie danych do zaznaczenia.

Obraz
© WP.PL

W tym momencie należy zauważyć, że żadna z opcji nie dotyczy przetwarzania danych przez Rossmann, a zamiast tego zgadzamy się na zbieranie i przetwarzanie naszych danych przez firmę trzecią, która nie ma nic wspólnego z drogerią. Jednak informacja o tym, że Rossmann nie jest w żaden sposób związany z promocją jest zapisania drobnym drukiem na stronie odliczającej czas, który nam pozostał do skorzystania z promocji.

Nie pierwszy raz, kiedy mało znana firma podaje się za inny podmiot, oferując bony zakupowe za zarejestrowanie się na stronie, która do złudzenia przypomina stronę konkursową. To oszustwo mające na celu wyłudzenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Praktyka taka jest oczywiście niezgodna z RODO, ale niestety wciąż powszechna, dlatego zalecamy ostrożność i dokładne czytanie wszelkich zgód na przetwarzanie danych, jakie podpisujemy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)