Koronawirus kontra Archon Studio. Polski producent gier będzie robił maski ochronne

Koronawirus kontra Archon Studio. Polski producent gier będzie robił maski ochronne19.03.2020 19:53
Koronawirus kontra Archon Studio. Polski producent gier będzie robił maski ochronne
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

W walkę z epidemią koronawirusa włączył się polski producent gier planszowych i figurek - Archon Studio. Twórcy zamierzają sprzedawać własnej produkcji maski ochronne, które mają chronić mieszkańców Piły przed zakażeniem.

Archon Studio to znany na całym świecie twórca figurek i gier planszowych. W ich portfolio znajdziemy gry i akcesoria do Dungeons & Lasers, Starfinder czy Rampart. W przygotowaniu mają również grę planszową "Wolfenstein".

Prace te jednak w tym momencie zdają się iść na boczny tor, ponieważ firma planuje rozpocząć produkcję masek ochronnych, które mają chronić przez zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Prototyp już jest gotowy, więc produkcja będzie mogła niedługo ruszać.

Pomysł zrodził się w głowie współwłaściciela Archon Studio w Pile Jarosława Ewertowskiego. Poza ochroną mieszkańców Piły (skąd wywodzi się firma) przez zakażeniem, twórcy podają za powód stworzenia masek - walkę z nieuczciwym handlem.

- Pierwsze testowe maski trafiają na testy do normy EN 149. Dodatkowo w międzyczasie odbędą się testy użytkowania ,oczywiście nie w warunkach bojowych. Po zebranych informacjach zwrotnych robimy potrzebne poprawki i następnie tniemy kolejne narzędzie już do produkcji masowej.- czytamy w informacji udostępnionej przez Ewertowskiego.

Maski ochronne HUSSAR - na cześć polskiej husarii - będą wielokrotnego użytku, z wymiennymi filtrami. Na początek firma planuje wyprodukować 1000 sztuk, a później - jeśli wszystko przebiegnie bez problemu i maski będą dobrze spełniać swoje zadanie - mają powstawać kolejne modele.

Archon Studio planuje wprowadzić do sprzedaży maski w różnych rozmiarach. Być może uda się również nawiązać współpracę z NFZ, dzięki czemu maski staną się łatwiej dostępne nie tylko pilanom, ale szerzej Polakom.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)