Koronawirus kontra Archon Studio. Polski producent gier będzie robił maski ochronne

Koronawirus kontra Archon Studio. Polski producent gier będzie robił maski ochronne

Koronawirus kontra Archon Studio. Polski producent gier będzie robił maski ochronne
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
19.03.2020 19:53, aktualizacja: 20.03.2020 07:52

W walkę z epidemią koronawirusa włączył się polski producent gier planszowych i figurek - Archon Studio. Twórcy zamierzają sprzedawać własnej produkcji maski ochronne, które mają chronić mieszkańców Piły przed zakażeniem.

Archon Studio to znany na całym świecie twórca figurek i gier planszowych. W ich portfolio znajdziemy gry i akcesoria do Dungeons & Lasers, Starfinder czy Rampart. W przygotowaniu mają również grę planszową "Wolfenstein".

Prace te jednak w tym momencie zdają się iść na boczny tor, ponieważ firma planuje rozpocząć produkcję masek ochronnych, które mają chronić przez zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Prototyp już jest gotowy, więc produkcja będzie mogła niedługo ruszać.

Pomysł zrodził się w głowie współwłaściciela Archon Studio w Pile Jarosława Ewertowskiego. Poza ochroną mieszkańców Piły (skąd wywodzi się firma) przez zakażeniem, twórcy podają za powód stworzenia masek - walkę z nieuczciwym handlem.

- Pierwsze testowe maski trafiają na testy do normy EN 149. Dodatkowo w międzyczasie odbędą się testy użytkowania ,oczywiście nie w warunkach bojowych. Po zebranych informacjach zwrotnych robimy potrzebne poprawki i następnie tniemy kolejne narzędzie już do produkcji masowej.- czytamy w informacji udostępnionej przez Ewertowskiego.

Maski ochronne HUSSAR - na cześć polskiej husarii - będą wielokrotnego użytku, z wymiennymi filtrami. Na początek firma planuje wyprodukować 1000 sztuk, a później - jeśli wszystko przebiegnie bez problemu i maski będą dobrze spełniać swoje zadanie - mają powstawać kolejne modele.

Archon Studio planuje wprowadzić do sprzedaży maski w różnych rozmiarach. Być może uda się również nawiązać współpracę z NFZ, dzięki czemu maski staną się łatwiej dostępne nie tylko pilanom, ale szerzej Polakom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)