Koronawirus w Polsce. Mapa zarażeń. Rośnie liczba potwierdzonych przypadków

Koronawirus w Polsce. Mapa zarażeń. Rośnie liczba potwierdzonych przypadków
Źródło zdjęć: © pokazwirusa.pl

19.03.2020 09:37, aktual.: 19.03.2020 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w szybkim tempie. Do czwartku rano w naszym kraju potwierdzono 305 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objętych jest ponad 57 tysięcy osób. Rozwój epidemii na bieżąco można śledzić za pomocą specjalnej mapy.

Koronawirus sieje coraz większy niepokój wśród Polaków. Wszystko za sprawą liczb, które rosną każdego dnia. W czwartek rano ministerstwo zdrowia poinformowało o 18 nowych przypadkach zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Łącznie w naszym kraju zakażonych jest już 305 osób.

57 185 - to liczba osób, która została objęta obowiązkową kwarantanną. Dodatkowo pod stałą obserwacją znajduje się 40 110 osób. Hospitalizowanych jest obecnie 923 pacjentów. Łączna liczba pobranych próbek wynosi 9515. Rozwój epidemii można śledzić na bieżąco za pomocą specjalnie przygotowanej mapy.

W natłoku negatywnych informacji, na szczęście znajduje się też miejsce dla dobrych wieści. Od 17 marca nie odnotowano w Polsce nowych przypadków śmiertelnych. Ostatnia, piąta ofiara choroby COVID-19 zmarła we wtorek w szpitalu w Wałbrzychu. Był to 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Wyleczony został również pacjent zero, a 12 innych osób uznano za ozdrowieńców (osoby, u których ustąpiły objawy, ale wirus nadal jest wykrywalny w organizmie

Koronawirus. Mapa zakażeń na świecie

Według najnowszych informacji na świecie wskutek zainfekowania wirusem SARS-CoV-2 zmarło już 8 810 osób. Najwięcej zgonów (3 130) odnotowano w Chinach. Niewiele mniej przypadków śmiertelnych potwierdzono we Włoszech. Na Półwyspie Apenińskim zmarło jak dotąd 2 978 osób.

Obraz
© Materiał prasowy

Na świecie z chorobą walczy obecnie 218 825 osób. Najwięcej zarażeń poza Chinami i Włochami odnotowano w: Iranie, Hiszpanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Francji. Pozytywną wiadomością jest liczba wyleczonych pacjentów. Na obecną chwilę wynosi ona 84 121.

Interaktywną mapę zarażeń na świecie można śledzić pod tym linkiem.

Chcesz wiedzieć więcej na temat koronawirusa? Zapisz się na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)