Koronawirus. Ta mapa Polski pozwala śledzić rozwój epidemii. Potwierdzono kolejne przypadki

Koronawirus. Ta mapa Polski pozwala śledzić rozwój epidemii. Potwierdzono kolejne przypadki

Koronawirus. Ta mapa Polski pozwala śledzić rozwój epidemii. Potwierdzono kolejne przypadki
Źródło zdjęć: © WP.PL
17.03.2020 09:37, aktualizacja: 07.04.2020 12:17

Koronawirus na całym świecie zbiera żniwa, a chorych wciąż przybywa. Na specjalnie opracowanej mapie, możemy śledzić, jak epidemia rozwija się w naszym kraju. Niestety potwierdzono kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko na całym świecie, a Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wzywa wszystkie państwa, by poważnie potraktowały zagrożenie. Od wczoraj w Polsce potwierdzonych zostało kilka nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

W chwili pisania tego artykułu, potwierdzonych było 177 przypadków koronawirusa z Wuhan w Polsce. Od początku epidemii w naszym kraju zmarły 4 osoby, a 13 udało się pokonać chorobę. Przebieg epidemii możecie śledzić na tej mapie. Dane są aktualizowane każdego dnia.

Poza liczbą ofiar koronawiusa, możemy również dowiedzieć się, ile osób poddanych jest kwarantannie - 17 marca jest to ponad 10 tys. osób. Hospitalizowanych jest 734.

Mapa koronawirusa na świecie

Jak wygląda rozwój pandemii COVID-19 w pozostałych krajach? WHO zwróciło uwagę na to, że ilość zarażonych rośnie w szybkim tempie. Do dnia dzisiejszego odnotowano ponad 182 tys. zachorowań, z czego prawie 28 tys. we Włoszech, prawie 15 tys. w Iranie oraz niemal 10 tys. w Hiszpanii. Aktualny stan można śledzić na mapie opracowanej przez Johns Hopkins University.

Obraz
© WP.PL

Od początku epidemii odnotowano ponad 81 tys. przypadków koronawirus SARS-CoV-2 w Chinach, jednak w ostatnich tygodniach potwierdzonych zostaje coraz mniej nowych przypadków. W Europie jednak liczba nowych ofiar COVID-19 rośnie bardzo szybko. Zalecamy, by przestrzegać wytycznych WHO i Ministerstwa Zdrowia, a tym samym nie narażać siebie ani innych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)