Koronawirus. Ta mapa Polski pozwala śledzić rozwój epidemii. Potwierdzono kolejne przypadki

Koronawirus. Ta mapa Polski pozwala śledzić rozwój epidemii. Potwierdzono kolejne przypadki
Źródło zdjęć: © WP.PL

17.03.2020 09:37, aktual.: 07.04.2020 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus na całym świecie zbiera żniwa, a chorych wciąż przybywa. Na specjalnie opracowanej mapie, możemy śledzić, jak epidemia rozwija się w naszym kraju. Niestety potwierdzono kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko na całym świecie, a Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wzywa wszystkie państwa, by poważnie potraktowały zagrożenie. Od wczoraj w Polsce potwierdzonych zostało kilka nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

W chwili pisania tego artykułu, potwierdzonych było 177 przypadków koronawirusa z Wuhan w Polsce. Od początku epidemii w naszym kraju zmarły 4 osoby, a 13 udało się pokonać chorobę. Przebieg epidemii możecie śledzić na tej mapie. Dane są aktualizowane każdego dnia.

Poza liczbą ofiar koronawiusa, możemy również dowiedzieć się, ile osób poddanych jest kwarantannie - 17 marca jest to ponad 10 tys. osób. Hospitalizowanych jest 734.

Mapa koronawirusa na świecie

Jak wygląda rozwój pandemii COVID-19 w pozostałych krajach? WHO zwróciło uwagę na to, że ilość zarażonych rośnie w szybkim tempie. Do dnia dzisiejszego odnotowano ponad 182 tys. zachorowań, z czego prawie 28 tys. we Włoszech, prawie 15 tys. w Iranie oraz niemal 10 tys. w Hiszpanii. Aktualny stan można śledzić na mapie opracowanej przez Johns Hopkins University.

Obraz
© WP.PL

Od początku epidemii odnotowano ponad 81 tys. przypadków koronawirus SARS-CoV-2 w Chinach, jednak w ostatnich tygodniach potwierdzonych zostaje coraz mniej nowych przypadków. W Europie jednak liczba nowych ofiar COVID-19 rośnie bardzo szybko. Zalecamy, by przestrzegać wytycznych WHO i Ministerstwa Zdrowia, a tym samym nie narażać siebie ani innych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także