Koronawirus: potwierdzono 1 mln zakażeń na całym świecie

Koronawirus: potwierdzono 1 mln zakażeń na całym świecie
Źródło zdjęć: © Getty Images | Boston Globe

02.04.2020 20:50, aktual.: 02.04.2020 21:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

2 kwietnia potwierdzono ponad milion zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na całym świecie. Dyrektor generalny WHO wyraził zaniepokojenie "szybką eskalacją" pandemii COVID-19.

Wieczorem, 2 kwietnia została potwierdzona informacja o tym, że na całym świecie potwierdzono ponad 1 mln zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Tego samego dnia rano, odnotowane było 9821 tys. przypadków. To świadczy o tempie, z jakim rozprzestrzenia się koronawirus.

Obraz
© Archiwum prywatne

- Gdy wkraczamy w czwarty miesiąc od rozpoczęcia pandemii COVID-19, jestem głęboko zaniepokojony szybką eskalacją i globalnym rozprzestrzenianiem się infekcji - powiedział dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus 1 kwietnia.

- W ciągu ostatnich pięciu tygodni byliśmy świadkami niemal wykładniczego wzrostu liczby nowych przypadków zakażeń, które docierają do prawie każdego kraju, terytorium i obszaru - dodał. Warto wspomnieć, że w tym samym wywiadzie Tedros komentował, że przekroczenie 1 mln potwierdzonych przypadków COVID-19 to kwestia kilku dni. Liczba ta przyszła więc szybciej niż sądzili specjaliści z WHO. Potwierdzono również ponad 51 tys. śmiertelnych ofiar koronawirusa SARS-CoV-2.

Koronawius w Polsce

Mapa zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce pokazuje już 2692 przypadków. Od początku epidemii w naszym kraju zmarły 51 osoby, a 54 wyzdrowiały. Pod kwarantanną pozostaje ponad 183 tys. osób.

Nie zapowiada się, by wiosenna pogoda spowolniła rozprzestrzenianie się koronawirusa. A w związku z ogromnym tempem, z jakim dochodzi do przenoszenia się wirusa, polski rząd wprowadził nowe wytyczne obowiązujące od 1 kwietnia.

Badania nad lekiem na COVID-19 wciąż trwają, ale jest w nie zaangażowanych coraz więcej firm. Kolejne analizy i wyniki testów dają również nadzieję na opracowanie skutecznej szczepionki, która zapobiegnie przyszłym epidemiom.

koronawiruskoronawirus w Polscewiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także