Konkurs fotograficzny dla kibiców - UEFA Canon Fun Foto

Konkurs fotograficzny dla kibiców - UEFA Canon Fun Foto

18.04.2008 13:04, aktual.: 21.04.2008 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon Europe oficjalny sponsor Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, wesprze galerię fotograficzną UEFA Canon Fan Foto. Firma będzie również sponsorem towarzyszących galerii konkursów fotograficznych dla fanów piłki nożnej

Fani futbolu z całej Europy będą mogli w okresie poprzedzającym turniej i w jego trakcie nadsyłać do galerii Fan Foto swoje zdjęcia piłkarskie, zyskując w ten sposób szansę na wygranie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez firmę Canon. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę główną –. udział w sportowej sesji fotograficznej tuż przy linii boiska podczas jednego z najciekawszych meczy UEFA EURO 2008. To jedyny sposób dla osoby z publiczności, żeby dołączyć do najlepszych na świecie profesjonalnych fotografów sportowych przy linii bocznej boiska w trakcie meczy piłkarskich mistrzostw Europy.

W miesiącach poprzedzających największe wydarzenie w tegorocznym piłkarskim kalendarzu Europy, galeria Canon Fan Foto będzie miejscem ukazującym emocje z perspektywy fanów futbolu. Do galerii można dodawać wszelkie zdjęcia związane z piłką nożną, zaś odwiedzający serwis mogą je oceniać za pomocą głosowania: "podoba mi się" lub "nie podoba mi się".

Za każdym razem, gdy goście serwisu dodadzą zdjęcie do galerii Fan Foto, Canon przekaże dotację w wysokości jednego Euro na rzecz Czerwonego Krzyża, swojego oficjalnego partnera. Ponadto za każdy głos oddany przez osoby przeglądające zdjęcia w serwisie Canon przekaże Czerwonemu Krzyżowi pięćdziesiąt Eurocentów. Górna granica darowizny na rzecz Czerwona Krzyża przekazanej przez stronę Fan Foto w czasie trwania konkursu została określona na poziomie pięćdziesięciu tysięcy Euro.

Co tydzień, aż do 5 czerwca, autorzy najpopularniejszych zdjęć będą wygrywać nagrody – do zdobycia jest 14 aparatów cyfrowych PowerShot SX100 IS. Modele te wyposażone są w matrycę o rozdzielczości ośmiu megapikseli, procesor Digic III gwarantujący znakomitą wydajność, a także optyczny zoom o 10-krotnym przybliżeniu.

Najatrakcyjniejsze nagrody czekają na tych uczestników konkursu, na których zdjęcia zagłosują członkowie profesjonalnego jury Fan Foto, składającego się z ekspertów z firm Canon oraz Getty Image – jednej z najbardziej szanowanych agencji fotograficznych na świecie. 11 najlepszych zdjęć nadesłanych do galerii Canon Fan Foto i wybranych przez panel sędziów zostanie ogłoszonych między 27 maja a 6 czerwca.

Wszyscy zwycięzcy z kategorii 11 najlepszych zdjęć otrzymają parę VIPowskich biletów i przejazd na mecz fazy grupowej (pakiet obejmie również przeloty i zakwaterowanie w hotelu) oraz lustrzankę cyfrową Canon EOS 450D – najnowszy model ze znanej serii EOS.

Profesjonalne jury Fan Foto wybierze również zdobywcę nagrody głównej, który będzie, razem z akredytowanymi przez UEFA fotografami, obserwować przy linii bocznej mecz grupy A: Austria – Niemcy (zostanie on rozegrany 16 czerwca w Wiedniu).

Osoby, którym nie dopisze szczęście i nie zdołają wygrać jednej z nagród oferowanych przez rozpoczęciem mistrzostw, będą miały kolejną szansę wygrać aparat PowerShot SX100 IS w trakcie swojego pobytu na turnieju. Między 7 a 29 czerwca trwać będzie konkurs pt. „Pokaż swój bilet!”. Zwycięzcą zostanie fan, który do galerii nadeśle najbardziej nietypowe zdjęcie, na którym pokazuje z dumą swój bilet na dowolny mecz UEFA EURO 2008™.

"_ Kiedy stworzyliśmy galerię Fan Foto podczas Mistrzostw Europy UEFA 2004 ™ byliśmy pod wielkim wrażeniem liczby prac nadesłanych przez fanów futbolu z całego świata. Piłka nożna łączy społeczności, kraje i ludzi z całego świata w ich radości – mamy nadzieję, że uczestnicy tegorocznego konkursu Fan Foto uchwycą emocje mistrzostw _" – powiedział James Leipnik, dyrektor ds. komunikacji i relacji korporacyjnych w Canon Europe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także