Prasowe Zdjęcie Roku 2009 - konkurs fotograficzny

Prasowe Zdjęcie Roku 2009 - konkurs fotograficzny

Prasowe Zdjęcie Roku 2009 - konkurs fotograficzny
20.01.2009 13:13, aktualizacja: 20.01.2009 13:45

Rusza konkurs fotograficzny na prasowe Zdjęcie Roku 2009, skierowany zarówno do etatowych fotoreporterów i osób współpracujących z redakcjami prasowymi bądź agencjami fotograficznymi. Organizatorzy do udziału w konkursie zapraszają również wolnych strzelców.

Jak można przeczytać w regulaminie, dostępnym na stronie Klubu Fotografii Prasowej, celem konkursu jest "promocja najlepszych zdjęć prasowych przez comiesięczne nagradzanie wybranych przez Jury fotografii oraz eksponowanie ich w Galerii Klubu Fotografii Prasowej w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich".

Obraz
© (fot. K-Consult)

Co ważne, zdjęcie nadesłane na konkurs, nie musi być wcześniej publikowane w prasie. Autorzy prac mogą zgłaszać także cykle fotograficzne. Prace muszą ponadto spełniać określone wymagania - muszą być to pliki cyfrowe JPG, charakteryzujące się rozdzielczością 72 dpi i wymiarem dłuższego boku wynoszącym 30 cm. Można je wysyłać na adres poczty elektronicznej: konkurs@kfp-sdp.org.

Najlepsze prace będą nagradzane w cyklu miesięcznym. Zgodnie z regulaminem, zdjęcia wykonane w danym miesiącu powinny być nadsyłane do 5 dnia następnego miesiąca (w jednym miesiącu jedna osoba może zgłosić nie więcej niż 10 osobnych zdjęć i/albo 2 serie).

Co miesiąc przyznawane będą nagrody rzeczowe (zajmować się tym będzie specjalnie powołane jury) - karty pamięci Lexar. Na autora fotografii, której przyznany zostanie tytuł Zdjęcia Roku, czeka nagroda główna - bon pieniężny o wartości 7 tys. zł do zrealizowania w siedzibie Sigma ProCentrum w Warszawie bądź u polskiego dystrybutora Sigmy: K-Consult.

Organizatorami konkursu są Lexar Professional, Sigma ProCentrum i Klub Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)