Piąty Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic

Piąty Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic

Piąty Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic
01.06.2009 15:15, aktualizacja: 01.06.2009 15:33

National Geographic Polska, wraz z partnerem projektu firmą Panasonic, ogłasza rozpoczęcie 5. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Po raz pierwszy w historii konkurs jest realizowany za pośrednictwem portalu miłośników fotografii Lumisfera.pl, gdzie uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace i konkurować w 6 kategoriach tematycznych. Konkurs rozpoczyna się 1 czerwca br. i będzie trwał do 31 sierpnia.

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic, który w Polsce doczekał się swojej piątej edycji, zmienia w tym roku formułę i przenosi się do Internetu. Dzięki ścisłej współpracy magazynu National Geographic Polska z partnerem projektu –. firmą Panasonic, udział w projekcie po raz pierwszy w historii konkursu, będzie można zgłosić za pośrednictwem foto-portalu społecznościowego Lumisfera.pl.

Obraz

Od 1 czerwca 200. r. fotograficy, zarówno profesjonalni, jak i amatorzy, mogą zgłaszać prace do konkursu rejestrując się na stronie www.lumisfera.pl i dodając w portalu swoje zdjęcie, wraz z jego tytułem, opisem, miejscem i datą wykonania. Wszystkie prace opublikowane w portalu będą oceniane przez użytkowników Lumisfery.

„Udostępnienie portalu Lumisfera.pl do konkursu organizowanego przez magazyn National Geographic Polska jest dla nas i użytkowników serwisu unikalną możliwością połączenia pasji fotografowania i dzielenia się nią. Nowi i dotychczasowi użytkownicy, którzy zgłoszą prace w kategorii Pejzaż Polski będą mieli okazję skorzystać z możliwości bieżącego podglądu konkurujących w projekcie prac i oddać je pod ocenę nie tylko profesjonalnego jury, ale i internautów.”. – powiedział Kazimierz Monkiewicz, Prezes Zarządu Panasonic Polska.

W tegorocznej edycji konkursu fotograficy mogą współzawodniczyć w pięciu kategoriach tematycznych National Geographic Polska:

- Krajobraz
- Ludzie
- Zwierzęta
- Adventure
- Fotoreportaż (dowolny temat, od 3 do 6 zdjęć),
oraz kategorii Panasonic:
- Pejzaż polski.
Ocena zdjęć zgłoszonych do kategorii Panasonic „Pejzaż polski”. zostanie dokonana przez jury, które obok jakości, oryginalności i kreatywności wykonanych prac, będzie brało pod uwagę wyniki głosowania użytkowników serwisu Lumisfera.pl.

Ocena zdjęć nadesłanych do konkursu w kategoriach National Geographic będzie podzielona na dwa etapy.
W pierwszym, jury spośród wszystkich zgłoszonych na Lumisfera.pl prac wybierze zdjęcia zakwalifikowane do finału Konkursu, kierując się w ocenie ich jakością, oryginalnością i kreatywnością.

W drugim etapie, spośród wybranych zdjęć jury wybierze zwycięzców:
- Grand Prix konkursu
- 1 miejsca w każdej z 5 kategorii tematycznych
- 2 wyróżnień w każdej z 5 kategorii tematycznych.

Dodatkowo, zwycięskie prace w kategoriach – Krajobraz, Ludzie i Zwierzęta wezmą udział w Wielkim Finale Konkursu International Photography Contest, który będzie miał miejsce w Waszyngtonie.
Zwycięzcy 5. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic otrzymają następujące nagrody:
Za Grand Prix konkursu:
- Telewizor plazmowy Panasonic TX-P46Z1 - Drukarkę fotograficzną firmy Epson Stylus Photo R288. wraz z przeglądarką do zdjęć Epson P7000.
Za 1 miejsce w każdej z 5 kategorii tematycznych:
- aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-G1W
- kartę pamięci SD Panansonic16 GB RP-SDV16.
- drukarka Epson Stylus Photo PX700W.

Za wyróżnienie w każdej z 5 kategorii tematycznych
- aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-LX3
- drukarkę Epson Stylus Photo R285

Za 1 miejsce w kategorii Panasonic, Pejzaż Polski:
- aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-GH1 Za 2 wyróżnienia w kategorii Panasonic, Pejzaż Polski: - aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-TZ7

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)