Każdy chce mieć swój własny sklep mobilny

Każdy chce mieć swój własny sklep mobilny

11.09.2009 23:54, aktual.: 14.09.2009 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hiszpański operator komórkowy Telefonica poinformował, że otworzył swój własny sklep z aplikacjami mobilnymi. Już wkrótce ma być on dostępny dla wszystkich klientów tego operatora, bez względu na kraj, w którym się znajdują. W ofercie znalazło się ponad 1000 pozycji, które zostały podzielone na kilkanaście kategorii.

Docelowo nowy sklep mobilny będzie dostępny dla wszystkich klientów tego operatora, których na całym świecie jest ponad 200 mln. Otrzymają oni na początek dostęp do ponad 1000 aplikacji, a wyszukiwanie odpowiedniej z nich ma być łatwiejsze dzięki podzieleniu ich na 14 kategorii.

Koszt pojedynczego programu wahać się będzie pomiędzy 0,49 a 19,99 euro netto. Około 10% całej oferty stanowić będą aplikacje bezpłatne. Dostęp do nich będzie możliwy, w przypadku nowszych modeli, bezpośrednio z menu telefonu. Właściciele starszych urządzeń będą musieli zalogować się na dedykowaną projektowi stronę.

Pojawienie się kolejnego sklepu mobilnego oznacza, że i tak już spora konkurencja na tym rynku - przybierze jeszcze bardziej na sile. Wszystko dlatego, że oprócz niekwestionowanego lidera w tej dziedzinie - AppStore od Apple - swoje sklepy uruchomiło już kilku operatorów i producentów telefonów. Wśród nich znalaźli się m.in. Google (Android Market), Nokia (Ovi Store), Samsung (App Store) czy LG.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)