Nokia też chce mieć swój tablet

Nokia też chce mieć swój tablet

Nokia też chce mieć swój tablet
Źródło zdjęć: © Nokia
07.04.2010 13:30, aktualizacja: 07.04.2010 14:27

Branżowy analityk twierdzi, że Nokia prowadzi zaawansowane prace nad komputerem typu tablet. Według niepotwierdzonych doniesień miałby on zadebiutować w drugiej połowie tego roku

Ashok Kumar, analityk Rodman and Renshaw, twierdzi, że jeszcze w sierpniu lub wrześniu na rynku pojawi się nowy tablet opracowany w laboratoriach Nokii.

Nieznane są parametry techniczne tabletu, prawdopodobnie zostanie on wyposażony w dotykowy ekran i będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoftu. Polemizują z tym inni analitycy, wskazując na tworzony wspólnie z Intelem system MeeGo, jako ten, który trafi do nowego tabletu Nokii.

Obraz
© (fot. Nokia)

Według Kumara, prócz Nokii, także inni dostawcy urządzeń, w tym Samsung prowadzą prace nad podobnymi urządzeniami, donosi serwis PcPro. Nokia nie skomentowała tych doniesień.

Fiński producent telefonów nie jest nowicjuszem w budowie komputerów, w tym tabletów. Na swoim koncie ma całkiem udane konstrukcje m.in. netbook Nokia Booklet 3G, czy też internetowe tablety N800. czy N810. Modelem, który w 2005 r. zapoczątkował serię tabletów był pracujący pod kontrolą Linuksa 770.

Tablety: startuje wyścig zbrojeń

Tabletowe szaleństwo rozkręciło Apple przedstawiając w lutym iPada. W pierwszym dniu Apple znalazł nabywców na 30. tys. egzemplarzy swojego tabletu. Jednocześnie w internetowych sklepach Apple'a klienci kupili ponad milion przeznaczonych dla niego aplikacji oraz ćwierć miliona elektronicznych książek.

W ślad za Applem także inni producenci starają się dołączyć do swojej oferty komputery w wypromowanej przez iPada kategorii urządzeń między notebookiem a smartfonem. Konkurować z tabletem Apple'a chce HP swoim urządzeniem o nazwie Slate. Według najnowszych informacji urządzenie będzie mieć 8,9-calowy multidotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1024x60. pikseli, 1 GB pamięć RAM, WiFi 802.11 b/g, Bluetooth, kamerę i akcelerometr.

Być może już 12 kwietnia poznamy tablet produkcji Microsoftu. Courier ma się rozkładać jak książka i będzie wyposażony w dwa kolorowe, 7-calowe wyświetlacze. Prócz obsługi technologii dotykowej multi-touch, będzie na nim można pisać odręcznie.

źródło: PcPro - http:/pcpro.co.uk

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)