Nokia też chce mieć swój tablet

Nokia też chce mieć swój tablet
Źródło zdjęć: © Nokia

07.04.2010 13:30, aktual.: 07.04.2010 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Branżowy analityk twierdzi, że Nokia prowadzi zaawansowane prace nad komputerem typu tablet. Według niepotwierdzonych doniesień miałby on zadebiutować w drugiej połowie tego roku

Ashok Kumar, analityk Rodman and Renshaw, twierdzi, że jeszcze w sierpniu lub wrześniu na rynku pojawi się nowy tablet opracowany w laboratoriach Nokii.

Nieznane są parametry techniczne tabletu, prawdopodobnie zostanie on wyposażony w dotykowy ekran i będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoftu. Polemizują z tym inni analitycy, wskazując na tworzony wspólnie z Intelem system MeeGo, jako ten, który trafi do nowego tabletu Nokii.

Obraz
© (fot. Nokia)

Według Kumara, prócz Nokii, także inni dostawcy urządzeń, w tym Samsung prowadzą prace nad podobnymi urządzeniami, donosi serwis PcPro. Nokia nie skomentowała tych doniesień.

Fiński producent telefonów nie jest nowicjuszem w budowie komputerów, w tym tabletów. Na swoim koncie ma całkiem udane konstrukcje m.in. netbook Nokia Booklet 3G, czy też internetowe tablety N800. czy N810. Modelem, który w 2005 r. zapoczątkował serię tabletów był pracujący pod kontrolą Linuksa 770.

Tablety: startuje wyścig zbrojeń

Tabletowe szaleństwo rozkręciło Apple przedstawiając w lutym iPada. W pierwszym dniu Apple znalazł nabywców na 30. tys. egzemplarzy swojego tabletu. Jednocześnie w internetowych sklepach Apple'a klienci kupili ponad milion przeznaczonych dla niego aplikacji oraz ćwierć miliona elektronicznych książek.

W ślad za Applem także inni producenci starają się dołączyć do swojej oferty komputery w wypromowanej przez iPada kategorii urządzeń między notebookiem a smartfonem. Konkurować z tabletem Apple'a chce HP swoim urządzeniem o nazwie Slate. Według najnowszych informacji urządzenie będzie mieć 8,9-calowy multidotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1024x60. pikseli, 1 GB pamięć RAM, WiFi 802.11 b/g, Bluetooth, kamerę i akcelerometr.

Być może już 12 kwietnia poznamy tablet produkcji Microsoftu. Courier ma się rozkładać jak książka i będzie wyposażony w dwa kolorowe, 7-calowe wyświetlacze. Prócz obsługi technologii dotykowej multi-touch, będzie na nim można pisać odręcznie.

źródło: PcPro - http:/pcpro.co.uk

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)