Amazon szuka 1000 pracowników do nowego centrum logistycznego w Polsce. Będzie tam pracować też 3000 tysiące robotów

Amazon szuka 1000 pracowników do nowego centrum logistycznego w Polsce. Będzie tam pracować też 3000 tysiące robotów

Amazon szuka 1000 pracowników do nowego centrum logistycznego w Polsce. Będzie tam pracować też 3000 tysiące robotów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Bolesław Breczko
10.11.2017 08:25, aktualizacja: 10.11.2017 09:22

W Kołbaskowie pod Szczecinem Amerykański gigant otworzył 5. centrum logistyczne w Polsce. Będzie pracować tam więcej robotów niż ludzi

Przyszłość, w której roboty zabierają pracę ludziom nadchodzi szybciej niż można by się spodziewać. W nowym magazynie Amazona w Kołbaskowie pod Szczecinem 1000 "ludzkich” pracowników będzie pracować razem z trzema tysiącami robotów. Pozwoli to firmie na zwiększenie o 50 proc. składowanych towarów.

*Roboty pracujące w magazynach Amazona są całkowicie zautomatyzowane i nie wymagają stałego nadzoru człowieka. *Przypominają popularne w ostatnich latach inteligentne odkurzacze, ale są od nich zdecydowanie większe i silniejsze. Poruszają się z prędkością 6 km/h i mogą przenosić regały ważące 300 kg.

Same roboty nie są jednak w stanie wykonać całej pracy w magazynach Amazona. Zwłaszcza przed świętami Bożego Narodzenia, które są najgorętszym okresem dla firmy. W tym roku *Amazon szuka nawet 10 tys. dodatkowych pracowników tymczasowych do pomocy w tym okresie. *

Kolejnym krokiem Amazona w zastępowaniu ludzi robotami będzie prawdopodobnie system dostaw. Amerykański gigant testuje w Stanach Zjednoczonych drony, które mają zastąpić kurierów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)