Karaoke4English - sposób na naukę angielskiego

Karaoke4English - sposób na naukę angielskiego
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.10.2011 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karaoke4English to nowa, darmowa aplikacja na smartfony z systemem Android oraz iOS (iPhone, iPod Touch) do doskonalenia języka angielskiego w każdej wolnej chwili.

Dzięki Karaoke4English, wszystkie osoby z przynajmniej podstawową znajomością języka angielskiego mogą łatwo i efektywnie wykorzystywać swój wolny czas na ćwiczenie angielskiego. Zadanie to ułatwia wciągający i zapewniający rozrywkę sposób nauki, a także inteligentne mechanizmy wspomagające zapamiętywanie nowych słówek, w jakie została wyposażona aplikacja.

Zasada działania Karaoke4English jest bardzo prosta. Przy pomocy programu możemy jednocześnie słuchać i czytać po angielsku teksty, które sami wybieramy z obszernej biblioteki. Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie i jej uruchomieniu, do naszej dyspozycji jest pierwszy darmowy tekst. Jest nim inauguracyjne przemówienie Johna F. Kennedy'ego (JFK), dzięki któremu możemy zacząć korzystać z Karaoke4English. Słuchając byłego prezydenta USA, jednocześnie możemy obserwować wypowiadane przez niego słowa na ekranie smartfona. Są one podświetlane, jak w karaoke. Każde nieznane słówko można „dotknąć”. i sprawdzić jego znaczenie w słowniku, a także zapisać do późniejszego powtórzenia. Oprócz przemówienia JFK, Karaoke4English oferuje także inne teksty, które można kupić i pobrać z poziomu aplikacji, kiedy już przekonamy się o jej użyteczności. Lista pozycji obejmuje m.in. przemówienie inauguracyjne Baracka Obamy, Biblię, Koran, przygody Sherlocka Holmesa, Robin Hooda, czy Wilhelma Tella. Można kupić i pobrać całą
książkę lub tylko jej poszczególne rozdziały.

Aby rozpocząć naukę zapisanych podczas słuchania i czytania słówek, wystarczy uruchomić w Karaoke4English moduł ćwiczeń. Słówka powtarzamy korzystając z efektywnej metody fiszek. Aplikacja umożliwia naukę ze wszystkich tekstów jednocześnie. Dzięki temu, jeśli np. w przemówieniu JKF nauczymy się słówka „pledge”, które potem spotkamy w nowo kupionej książce o przygodach Sherlocka Holmsa, Karaoke4English poinformuje nas, że to słówka już opanowaliśmy. Program na bieżąco monitoruje postęp naszej nauki i na tej podstawie proponuje nam ćwiczenia słówek –. tak abyśmy na pewno je opanowali. Informacje o naszych postępach w nauce angielskiego są wyświetlane za każdym razem po uruchomieniu Karaoke4English. Jeśli jesteśmy dumni z tych postępów, możemy łatwo pochwalić się znajomym na Facebooku, z którym aplikacja jest w pełni zintegrowana.

Lista książek dostępnych w bibliotece Karaoke4English obejmuje zarówno teksty dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych uczniów. Cały czas jest też poszerzana o nowe pozycje.

Cena i dostępność
Aplikacja Karaoke4English jest dostępna za darmo wraz z inauguracyjnym przemówieniem prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Inne książki są dostępne w cenie stanowiącej równowartość 0,5 euro za część lub rozdział, albo 2-3 euro za całą książkę. Aplikacja oferuje tłumaczenie z angielskiego na 1. języków. Poza polskim, są to: włoski, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski, holenderski, turecki, ukraiński, portugalski, arabski, malajski i indonezyjski.

Wersja na telefony z systemem Android jest dostępna TUTAJ

Wersja na iPhone i iPod Touch jest dostępna TUTAJ

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)