Banalny sposób na własnego animowanego gifa!

Banalny sposób na własnego animowanego gifa!

Banalny sposób na własnego animowanego gifa!
18.08.2014 12:29, aktualizacja: 18.08.2014 14:49

Jak wiadomo obraz jest wart tysiąca słów, a obrazy ruchome… Ich wartość to już naprawdę trudno przecenić. Wszyscy jesteśmy już chyba od dawna przyzwyczajeni do używania w internetowej komunikacji zabawnych czy związanych z tematem rozmowy obrazków. Szczególnie użyteczne są tu, jak wiadomo, animowane GIF-y. A jak szybko i łatwo samodzielnie zrobić własnego?

Internet pełen jest animowanych GIF-ów na wszelkie okazje, ale może się zdarzyć tak, że potrzebowali będziecie jakiejś animacji, której akurat nie dacie rady znaleźć. Co wtedy? Z pomocą przychodzi bardzo sprawnie działające i pomysłowe narzędzie GifYouTube. Działa tak, jak można się spodziewać – zmienia fragment klipu z najpopularniejszego serwisu hostującego wideo w internecie w animowanego GIF-a do 5 sekund długości. Żeby osiągnąć zamierzony efekt wystarczy przed YouTube'owym adresem filmu dodać przedrostek "gif". Serwis GifYouTube wtedy wybrany fragment filmy i przerobi go na nową formę.

Tę prostą, ale jakże sprawnie działającą usługę udostępnia za darmo firma Glyphic, znana z mobilnego komunikatora o tej samej nazwie. Aplikacja ta opiera się właśnie na wykorzystaniu grafiki w komunikacji, istnienie GifYouTube jest więc w tym kontekście całkowicie zrozumiałe.

Inna sprawa, że z projektem tym nie ma nic wspólnego samo Google, które w każdej chwili może stwierdzić, że nie podoba mu się wykorzystanie w ten sposób nazwy YouTube. Usługa zapewne przeniesie się w takim wypadku pod inny adres i będzie wciąż działać, ale skorzystanie z niej nie będzie już tak banalnie proste.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)