Sposób na popularność aplikacji w Apple App Store

Sposób na popularność aplikacji w Apple App Store06.02.2015 15:14
Sposób na popularność aplikacji w Apple App Store
Źródło zdjęć: © Telepolis.pl

Ranking najpopularniejszych aplikacji w Apple App Store to z pozoru dobra podpowiedź dla klientów. No chyba, że miejsca w nim uzyskuje się w taki sposób...

Co robi kobieta ze zdjęcia z tymi wszystkimi iPhone'ami 5c? Jej bojowym zadaniem jest uruchomienie instalacji określonego programu na każdym z telefonów, następnie przejechanie się fotelem do początku kolejki i... rozpoczęcie odwrotnego procesu. Łyk kawy i powtarzamy zabawę.

Apple skutecznie walczy z podbijaniem miejsc w rankingach za pomocą emulatorów i rozmaitych botów, a aplikacje z takich mechanizmów korzystające usuwa. Jedynym pewnym i bezpiecznym sposobem, choć wciąż niezbyt etycznym, pozostaje więc wariant ręczny. Każde zainstalowanie aplikacji nabija licznik - dla uzyskania wysokiego miejsca w rankingu potrzeba dziesiątek tysięcy takich instalacji.

Wywindowanie aplikacji do pierwszej dziesiątki najczęściej pobieranych programów kosztuje w Chinach 11,2 tys. dolarów. Kolejne 6. tys. dolarów kosztuje utrzymanie uzyskanej pozycji przez tydzień. Plany miesięczne mają negocjowane ceny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)