Sposób na popularność aplikacji w Apple App Store

Sposób na popularność aplikacji w Apple App Store

Sposób na popularność aplikacji w Apple App Store
Źródło zdjęć: © Telepolis.pl
06.02.2015 15:14, aktualizacja: 06.02.2015 15:53

Ranking najpopularniejszych aplikacji w Apple App Store to z pozoru dobra podpowiedź dla klientów. No chyba, że miejsca w nim uzyskuje się w taki sposób...

Co robi kobieta ze zdjęcia z tymi wszystkimi iPhone'ami 5c? Jej bojowym zadaniem jest uruchomienie instalacji określonego programu na każdym z telefonów, następnie przejechanie się fotelem do początku kolejki i... rozpoczęcie odwrotnego procesu. Łyk kawy i powtarzamy zabawę.

Apple skutecznie walczy z podbijaniem miejsc w rankingach za pomocą emulatorów i rozmaitych botów, a aplikacje z takich mechanizmów korzystające usuwa. Jedynym pewnym i bezpiecznym sposobem, choć wciąż niezbyt etycznym, pozostaje więc wariant ręczny. Każde zainstalowanie aplikacji nabija licznik - dla uzyskania wysokiego miejsca w rankingu potrzeba dziesiątek tysięcy takich instalacji.

Wywindowanie aplikacji do pierwszej dziesiątki najczęściej pobieranych programów kosztuje w Chinach 11,2 tys. dolarów. Kolejne 6. tys. dolarów kosztuje utrzymanie uzyskanej pozycji przez tydzień. Plany miesięczne mają negocjowane ceny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)