iPhone uwolniony w Niemczech

iPhone uwolniony w Niemczech

iPhone uwolniony w Niemczech
Źródło zdjęć: © Apple
22.11.2007 13:30, aktualizacja: 22.11.2007 14:23

Niemiecki operator komórkowy T-Mobile zgodził się sprzedawać odblokowanego iPhone'a, co znaczy, że z urządzenia będzie można korzystać również w sieciach innych, konkurencyjnych operatorów. T-Mobile będzie jednak kontynuował na drodze sądowej walkę o utrzymanie monopolu na smartfon Apple'a.

Decyzja ta została przez szefów T-Mobile podjęta w dwa dni po tym, jak sąd w Hamburgu uwzględnił rację spółki Vodafone, oskarżającej T-Mobile o niezgodnie z niemieckim prawem zmuszanie klientów do podpisywania długoletnich umów przy zakupie urządzenia. Sąd nakazał - http://www.idg.pl/news/131793.html firmie T-Mobile zaprzestać tej praktyki i jeszcze w tym tygodniu zaoferować iPhone'a bez żadnych blokad. W przeciwnym wypadku T-Mobile musiało by wycofać smartfon z oferty.

Vodafone utrzymuje, że zgodnie z niemieckim prawem o ochronie konkurencji, niedozwolone jest oferowanie zablokowanego telefonu w umowie na dwa lata. T-Mobile zamierza jednak złożyć apelację od decyzji sądu i jeśli tym razem werdykt okaże się dla firmy korzystny, z pewnością usunie z oferty odblokowane egzemplarze urządzenia, jak tylko. Co więcej, operator ten rozważa wejście na drogę sądową przeciw Vodafone, domagając się pokrycia swoich strat.

T-Mobile podpisał z Apple umowę na wyłączność dystrybucji iPhone'a w Niemczech, wygrywając "wyścig po iPhone" właśnie z Vodafone.

Odblokowany iPhone w salonach T-Mobile ma kosztować 999 euro, podczas gdy wersja zablokowana jest o 600 euro tańsza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)