iPad Mini w III kwartale 2012 roku?

iPad Mini w III kwartale 2012 roku?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.04.2012 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak donosi redakcja chińskiego portalu NetEase, iPad Mini – mniejsza wersja flagowego tabletu Apple zostanie wprowadzona na rynek w III kwartale tego roku.

Produkcją podzespołów do pomniejszonego iPada miałyby się zająć tajwańskie firmy: Foxconn i Pegatron. Wcześniejsze pogłoski mówiły też o udziale w całym procesie innego pochodzącego z tego kraju przedsiębiorstwa –. producenta paneli TFT – AU Optronics.

Według ustaleń chińczyków, data premiery iPada Mini została wyznaczona przez Apple na trzeci kwartał tego roku z pełnym rozmysłem. Amerykański gigant chce ponoć przeprowadzić w ten sposób „atak”. na wchodzące w tym okresie do sprzedaży tablety oparte na OS-ach Microsoft Windows Phone i Android. Przypuszczalna cena mniejszej wersji iPada planowo zakotwiczyć ma między $249 a $299.

Przypomnijmy, że według pojawiających się już od jakiegoś czasu plotek –. nowy mini-tablet z Cupertino ma być wyposażony w 7,85-calowy ekran o rozdzielczości 1024×768 ze 163 pikselami przypadającymi na każdy cal jego długości. Jak myślicie, informacje chińskiego serwisu znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, czy też – tak jak większość pojawiających się w sieci plotek – okażą się w praktyce kompletną bzdurą?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także