Internet z gniazdka elektrycznego: ZyXEL PLA‑401

Internet z gniazdka elektrycznego: ZyXEL PLA-401

02.08.2011 16:09, aktual.: 03.08.2011 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powerline ZyXEL PLA-401 to adapter do tworzenia sieci domowych za pośrednictwem linii elektrycznych. Dzięki zastosowaniu produktu przewody elektryczne stają się nośnikami danych.

Nowa wersja Powerline ZyXEL PLA-40. należy do najszybszych urządzeń tego rodzaju na świecie. Urządzenie może być stosowane do transmisji strumieniowej wideo w jakości HD i transmitować dane z przepływnością do 200 Mb/s. Przeciętny uzyskiwany transfer dochodzi do 80 Mb/s.

W urządzeniu zastosowano funkcję jakości usług (QoS), dzięki czemu produkt nadaje się do transmisji Triple-Play. Sprzęt jest prosty do zainstalowania, użytkowania i konserwacji. Urządzenie wystarczy podłączyć do gniazdka elektrycznego i wpiąć do niego kable sieci Ethernet. Dodatkowo, umożliwia zaszyfrowanie transmisji za pomocą jednego przycisku. Adapter wyposażono też w funkcję hibernacji, która umożliwia ograniczenie poboru mocy. Jeżeli urządzenie wykryje, że kabel Ethernet jest odłączony, automatycznie przejdzie w tryb stand by, co według producenta pozwala na oszczędzenie do 70. energii elektrycznej.

Obraz
© (fot. Zyxel)

Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi około 150 zł. W sprzedaży dostępny jest zestaw tzw. Starter Kit, który zawiera dwa urządzenia typu Powerline. Gwarancja producenta wynosi 2 lata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)